Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 10:28 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 10:28

Subiect vot: PL 461/2022 - timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:194 70 35 30 23 10 8 18
- voturi pentru (DA):193 70 35 30 22 10 8 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Berescu Monica-Elena USR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Cambera Oana-Alexandra - DA
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chelaru Mircia AUR DA
39. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
42. Cozma Adrian-Felician PNL DA
43. Cristea Andi-Lucian PSD DA
44. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
45. Cristian Brian USR DA
46. Crîstici Ognean Minoritati DA
47. Crușoveanu Marian PNL DA
48. Csoma Botond UDMR DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Damian Romulus-Marius PSD DA
51. Dancă Ionel - DA
52. Dămureanu Ringo AUR DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Drancă Andrei-Iulian USR DA
56. Dumitru Florian-Emil PNL DA
57. Enachi Raisa AUR DA
58. Farago Petru UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL DA
60. Florea Daniel - DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Flucuș Dumitru AUR DA
64. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
65. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
66. Gál Károly UDMR DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
71. Giurgiu Adrian USR DA
72. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
73. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
74. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
75. Grosaru Andi-Gabriel - DA
76. Gudu Michael PNL DA
77. Hajdu Gábor UDMR DA
78. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Horga Maria-Gabriela PNL DA
81. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
82. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ichim Cristian-Paul - DA
86. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
87. Ilie Victor USR DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Kiss János PNL DA
91. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
92. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
93. Könczei Csaba UDMR DA
94. Lazăr Ion-Marian USR DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
98. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
99. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
100. Lupu Andrei-Răzvan - DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Manta Claudiu PSD DA
103. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
104. Miftode Marius-Andrei USR DA
105. Mircea Florin PSD DA
106. Miruță Radu-Dinel USR DA
107. Mitrea Dumitrina AUR DA
108. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
109. Molnar Radu-Iulian USR DA
110. Morar Olivia-Diana PNL DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Munteanu Remus PSD DA
113. Murariu Oana USR DA
114. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nagy Szabolcs UDMR DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năcuță Sorin PNL DA
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
120. Neagu Denisa-Elena USR DA
121. Neață Eugen PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Orban Ludovic - DA
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Özmen Oana-Marciana PNL DA
126. Paladi George-Adrian PSD DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Panait Radu USR DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
132. Piper-Savu Florin PSD DA
133. Pop Darius AUR DA
134. Pop Rareș Tudor USR DA
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
136. Popescu Dan-Cristian PSD DA
137. Popica Eduard-Andrei PSD DA
138. Predescu Ana-Loredana PSD DA
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
141. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
142. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
143. Rizea Cristina Camelia - DA
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
145. Roman Florin-Claudiu PNL DA
146. Roșca Mircea PNL DA
147. Rujan Dumitru PNL DA
148. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
149. Salan Viorel PSD DA
150. Sandu Viorica PSD DA
151. Scripnic Lilian AUR DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
153. Simion George-Nicolae AUR DA
154. Simonis Alfred - Robert PSD DA
155. Solomon Adrian PSD DA
156. Stancu Ionel Minoritati DA
157. Stancu Paul PSD DA
158. Stoian Maria PNL DA
159. Stoica Ciprian-Titi AUR -
160. Stoica Diana USR DA
161. Stoica Elena PSD DA
162. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
163. Szabó Ödön UDMR DA
164. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
165. Șerban Gianina AUR DA
166. Șișcu George PNL DA
167. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
168. Șoldan Gheorghe PSD DA
169. Șovăială Constantin - DA
170. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
171. Tanasă Dan AUR DA
172. Tănase Antonel - DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
175. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
176. Terente Eugen USR DA
177. Thellmann Christine PNL DA
178. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Trăilă Cristina PNL DA
181. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
182. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
183. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
184. Turcan Raluca PNL DA
185. Tușa Adriana Diana PSD DA
186. Țachianu Marian PSD DA
187. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
188. Țoiu Oana-Silvia USR DA
189. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
190. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
191. Volosatîi Boris AUR DA
192. Vulpescu Ioan PSD DA
193. Zakarias Zoltán UDMR DA
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 7:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro