Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:39 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:39

Subiect vot: PL 441/2022 - anexa 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:215 78 42 32 20 12 8 23
- voturi pentru (DA):140 78 42 - - 12 8 -
- voturi împotrivă (NU):71 - - 32 20 - - 19
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Berescu Monica-Elena USR NU
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR NU
28. Bola Bogdan-Alexandru - NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR NU
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cambera Oana-Alexandra - NU
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
39. Chirilă Virgil Alin PSD DA
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Coarnă Dumitru - NU
42. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
43. Cozma Adrian-Felician PNL DA
44. Cristea Andi-Lucian PSD DA
45. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
46. Cristian Brian USR NU
47. Crîstici Ognean Minoritati DA
48. Crușoveanu Marian PNL DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Damian Romulus-Marius PSD DA
53. Dancă Ionel - NU
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Drancă Andrei-Iulian USR NU
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
59. Dumitru Florian-Emil PNL DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Enachi Raisa AUR NU
62. Fădor Angelica PNL DA
63. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
64. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
65. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Floroiu Ionel PSD DA
68. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
69. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
70. Gál Károly UDMR DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilă Anamaria - NU
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheba Daniel-Sorin USR NU
75. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
76. Giugea Nicolae PNL DA
77. Giurgiu Adrian USR NU
78. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
79. Gliga Dumitrița PSD DA
80. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
81. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
82. Gudu Michael PNL DA
83. Hajdu Gábor UDMR DA
84. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
87. Ichim Cristian-Paul - NU
88. Ilie Victor USR NU
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR NU
91. Ionescu George - NU
92. Kiss János PNL DA
93. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
94. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
96. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
97. Lazăr Ion-Marian USR NU
98. Lazăr Teodor USR NU
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
102. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
103. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
104. Lupu Andrei-Răzvan - NU
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
107. Manta Claudiu PSD DA
108. Mărculescu Dumitru PNL DA
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Miftode Marius-Andrei USR NU
111. Mina Marian PSD DA
112. Mircea Florin PSD DA
113. Miruță Radu-Dinel USR NU
114. Mitrea Dumitrina AUR NU
115. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
116. Moisin Radu-Marin PNL DA
117. Molnar Ervin PNL DA
118. Molnar Radu-Iulian USR NU
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
121. Munteanu Remus PSD DA
122. Murariu Oana USR NU
123. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
124. Mușoiu Ștefan PSD DA
125. Nacov Gheorghe Minoritati DA
126. Nagy Szabolcs UDMR DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Năcuță Sorin PNL DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neagu Denisa-Elena USR NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Orban Ludovic - NU
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Özmen Oana-Marciana PNL DA
137. Paladi George-Adrian PSD DA
138. Panait Radu USR NU
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pavelescu Nicolae PSD DA
141. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Piper-Savu Florin PSD DA
144. Plăiașu Gabriel - NU
145. Pop Darius AUR NU
146. Pop Rareș Tudor USR NU
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Dan-Cristian PSD DA
149. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
150. Popica Eduard-Andrei PSD DA
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prunean Alin-Costel - NU
153. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
154. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
155. Rizea Cristina Camelia - NU
156. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
157. Roman Florin-Claudiu PNL DA
158. Roman Nicolae - Abținere
159. Roșca Mircea PNL DA
160. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
161. Salan Viorel PSD DA
162. Sandu Viorica PSD DA
163. Scripnic Lilian AUR NU
164. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
165. Simion George-Nicolae AUR NU
166. Simonis Alfred - Robert PSD DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stancu Ionel Minoritati DA
169. Stancu Paul PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Vetuța PNL DA
172. Stângă George-Cătălin PNL DA
173. Stoian Maria PNL DA
174. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
175. Stoica Diana USR NU
176. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
177. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
178. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șerban Gianina AUR NU
181. Șimon Gheorghe PSD DA
182. Șișcu George PNL DA
183. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
184. Șoldan Gheorghe PSD DA
185. Șoptică Costel PNL DA
186. Șovăială Constantin - NU
187. Tanasă Dan AUR NU
188. Tănase Antonel - NU
189. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
190. Tătaru Nelu PNL DA
191. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
192. Terente Eugen USR NU
193. Thellmann Christine PNL DA
194. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
195. Tobă Francisc - NU
196. Todosiu Beniamin USR NU
197. Toma Ilie PSD DA
198. Trăilă Cristina PNL DA
199. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
200. Tudorache Daniel PSD DA
201. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
202. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Tușa Adriana Diana PSD DA
205. Țachianu Marian PSD DA
206. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
207. Țoiu Oana-Silvia USR NU
208. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
209. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
210. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
211. Volosatîi Boris AUR NU
212. Vulpescu Ioan PSD DA
213. Zakarias Zoltán UDMR DA
214. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 7:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro