Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:44 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:44

Subiect vot: PL 441/2022 - anexa 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:218 84 39 29 20 13 9 24
- voturi pentru (DA):145 83 39 - - 13 9 1
- voturi împotrivă (NU):69 1 - 29 20 - - 19
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR NU
35. Buzoianu Diana-Anda USR NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra - NU
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Coarnă Dumitru - NU
45. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
46. Cozma Adrian-Felician PNL DA
47. Cristea Andi-Lucian PSD DA
48. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
49. Cristian Brian USR NU
50. Crîstici Ognean Minoritati DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Damian Romulus-Marius PSD DA
55. Dancă Ionel - NU
56. Dămureanu Ringo AUR NU
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drancă Andrei-Iulian USR NU
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR NU
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
67. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
68. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
69. Florea Daniel - DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
73. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheba Daniel-Sorin USR NU
78. Giugea Nicolae PNL DA
79. Giurgiu Adrian USR NU
80. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
84. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
85. Gudu Michael PNL DA
86. Hajdu Gábor UDMR DA
87. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Horga Maria-Gabriela PNL DA
90. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
91. Huțu Alexandra PSD DA
92. Ichim Cristian-Paul - NU
93. Ilie Victor USR NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Ionescu George - NU
96. Kiss János PNL DA
97. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
98. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
99. Könczei Csaba UDMR DA
100. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
101. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
102. Lazăr Ion-Marian USR NU
103. Lazăr Teodor USR NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
107. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
108. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
109. Lupu Andrei-Răzvan - NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manta Claudiu PSD DA
113. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
114. Mărculescu Dumitru PNL DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Miftode Marius-Andrei USR NU
117. Mina Marian PSD DA
118. Mircea Florin PSD DA
119. Miruță Radu-Dinel USR NU
120. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
121. Moisin Radu-Marin PNL DA
122. Molnar Ervin PNL DA
123. Molnar Radu-Iulian USR NU
124. Morar Olivia-Diana PNL DA
125. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
126. Munteanu Remus PSD DA
127. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nacov Gheorghe Minoritati DA
130. Nagy Szabolcs UDMR DA
131. Nassar Rodica PSD DA
132. Năcuță Sorin PNL DA
133. Neagu Denisa-Elena USR NU
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Orban Ludovic - NU
138. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Özmen Oana-Marciana PNL DA
141. Paladi George-Adrian PSD DA
142. Panait Radu USR NU
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pavelescu Nicolae PSD DA
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Piper-Savu Florin PSD DA
148. Plăiașu Gabriel - NU
149. Pop Darius AUR NU
150. Pop Rareș Tudor USR NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Dan-Cristian PSD DA
153. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
154. Popica Eduard-Andrei PSD DA
155. Predescu Ana-Loredana PSD DA
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prunean Alin-Costel - NU
158. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
159. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
160. Rizea Cristina Camelia - NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
162. Roman Nicolae - Abținere
163. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
164. Salan Viorel PSD DA
165. Sandu Viorica PSD DA
166. Sas Lóránt-Zoltan - NU
167. Scripnic Lilian AUR NU
168. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
169. Simion George-Nicolae AUR NU
170. Simonis Alfred - Robert PSD DA
171. Solomon Adrian PSD NU
172. Stancu Ionel Minoritati DA
173. Stancu Paul PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Vetuța PNL DA
176. Stoian Maria PNL DA
177. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
178. Stoica Diana USR NU
179. Stoica Elena PSD DA
180. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
181. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
182. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
183. Szabó Ödön UDMR DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șerban Gianina AUR NU
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șișcu George PNL DA
188. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
189. Șoldan Gheorghe PSD DA
190. Șoptică Costel PNL DA
191. Șovăială Constantin - NU
192. Tanasă Dan AUR NU
193. Tănase Antonel - NU
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
195. Tătaru Nelu PNL DA
196. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
197. Terente Eugen USR NU
198. Thellmann Christine PNL DA
199. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
200. Tobă Francisc - NU
201. Todosiu Beniamin USR NU
202. Toma Ilie PSD DA
203. Trăilă Cristina PNL DA
204. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
205. Tudorache Daniel PSD DA
206. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
207. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
208. Țachianu Marian PSD DA
209. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
210. Țoiu Oana-Silvia USR NU
211. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
212. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
213. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
214. Volosatîi Boris AUR NU
215. Vulpescu Ioan PSD DA
216. Zakarias Zoltán UDMR DA
217. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 19:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro