Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:43 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:43

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.5
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:227 84 44 32 21 13 9 24
- voturi pentru (DA):73 1 - 32 21 - - 19
- voturi împotrivă (NU):150 83 44 - - 13 9 1
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Burciu Cristina PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calotă Florică Ică PNL NU
38. Cambera Oana-Alexandra - DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
41. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
43. Chirilă Virgil Alin PSD NU
44. Ciofu Cătălina PNL NU
45. Coarnă Dumitru - DA
46. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
47. Cozma Adrian-Felician PNL NU
48. Cristea Andi-Lucian PSD NU
49. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
50. Cristian Brian USR DA
51. Crîstici Ognean Minoritati NU
52. Crușoveanu Marian PNL NU
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cupșa Ioan PNL NU
56. Damian Romulus-Marius PSD NU
57. Dancă Ionel - Abținere
58. Dămureanu Ringo AUR DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Drancă Andrei-Iulian USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
64. Dumitru Florian-Emil PNL NU
65. Dunava Costel Neculai PSD NU
66. Enachi Raisa AUR DA
67. Fădor Angelica PNL NU
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
69. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
70. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
71. Florea Daniel - NU
72. Florea Oana-Consuela PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
75. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
76. Gál Károly UDMR NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilă Anamaria - DA
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Giugea Nicolae PNL NU
82. Giurgiu Adrian USR DA
83. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
84. Gliga Dumitrița PSD NU
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
87. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
88. Gudu Michael PNL NU
89. Hajdu Gábor UDMR NU
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Horga Maria-Gabriela PNL NU
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
94. Huțu Alexandra PSD NU
95. Ichim Cristian-Paul - DA
96. Ilie Victor USR DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Ionescu George - DA
99. Kiss János PNL NU
100. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
101. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
102. Könczei Csaba UDMR NU
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
104. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
105. Lazăr Ion-Marian USR DA
106. Lazăr Teodor USR DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Longher Ghervazen Minoritati NU
109. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
110. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
111. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
112. Lupu Andrei-Răzvan - DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Manta Claudiu PSD NU
116. Mărculescu Dumitru PNL NU
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
118. Miftode Marius-Andrei USR DA
119. Mina Marian PSD NU
120. Mircea Florin PSD NU
121. Miruță Radu-Dinel USR DA
122. Mitrea Dumitrina AUR DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
124. Moisin Radu-Marin PNL NU
125. Molnar Ervin PNL NU
126. Molnar Radu-Iulian USR DA
127. Morar Olivia-Diana PNL NU
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
130. Munteanu Remus PSD NU
131. Murariu Oana USR DA
132. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
133. Mușoiu Ștefan PSD NU
134. Nacov Gheorghe Minoritati NU
135. Nagy Szabolcs UDMR NU
136. Nassar Rodica PSD NU
137. Năcuță Sorin PNL NU
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Neață Eugen PSD NU
141. Nechita Aurel PSD NU
142. Niță Nicu PSD NU
143. Orban Ludovic - DA
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
145. Oteșanu Daniela PSD NU
146. Özmen Oana-Marciana PNL NU
147. Paladi George-Adrian PSD NU
148. Panait Radu USR DA
149. Paraschiv Rodica PSD NU
150. Pavelescu Nicolae PSD NU
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
153. Piper-Savu Florin PSD NU
154. Plăiașu Gabriel - DA
155. Pop Darius AUR DA
156. Pop Rareș Tudor USR DA
157. Popa Radu Mihai PSD NU
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
159. Popescu Dan-Cristian PSD NU
160. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
161. Popica Eduard-Andrei PSD NU
162. Predescu Ana-Loredana PSD NU
163. Presură Alexandra PSD NU
164. Prunean Alin-Costel - DA
165. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
166. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
167. Rizea Cristina Camelia - DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roșca Mircea PNL NU
171. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
172. Salan Viorel PSD NU
173. Sandu Viorica PSD NU
174. Sas Lóránt-Zoltan - DA
175. Scripnic Lilian AUR DA
176. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
177. Simion George-Nicolae AUR DA
178. Simonis Alfred - Robert PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Stancu Ionel Minoritati NU
181. Stancu Paul PSD NU
182. Stativă Irinel Ioan PSD NU
183. Stănescu Vetuța PNL NU
184. Stângă George-Cătălin PNL NU
185. Stoian Maria PNL NU
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
187. Stoica Diana USR DA
188. Stoica Elena PSD NU
189. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
190. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
191. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
192. Szabó Ödön UDMR NU
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
194. Șerban Gianina AUR DA
195. Șimon Gheorghe PSD NU
196. Șișcu George PNL NU
197. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
198. Șoldan Gheorghe PSD NU
199. Șoptică Costel PNL NU
200. Șovăială Constantin - DA
201. Tanasă Dan AUR DA
202. Tănase Antonel - DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
204. Tătaru Nelu PNL NU
205. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
206. Terente Eugen USR DA
207. Thellmann Christine PNL NU
208. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
209. Tobă Francisc - DA
210. Todosiu Beniamin USR DA
211. Toma Ilie PSD NU
212. Trăilă Cristina PNL NU
213. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
214. Tudorache Daniel PSD NU
215. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
216. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
217. Țachianu Marian PSD NU
218. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
219. Țoiu Oana-Silvia USR DA
220. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
221. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
222. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
223. Volosatîi Boris AUR DA
224. Vulpescu Ioan PSD NU
225. Zakarias Zoltán UDMR NU
226. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 20:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro