Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:45

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.11
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 84 43 32 21 13 9 26
- voturi pentru (DA):75 2 - 32 21 - - 20
- voturi împotrivă (NU):148 82 43 - - 13 9 1
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Burciu Cristina PNL NU
37. Buzoianu Diana-Anda USR DA
38. Calotă Florică Ică PNL NU
39. Cambera Oana-Alexandra - DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
42. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
44. Chirilă Virgil Alin PSD NU
45. Ciofu Cătălina PNL NU
46. Ciubuc Ciprian - Abținere
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Cozma Adrian-Felician PNL NU
50. Cristea Andi-Lucian PSD NU
51. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Damian Romulus-Marius PSD NU
58. Dancă Ionel - DA
59. Dămureanu Ringo AUR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
65. Dumitru Florian-Emil PNL NU
66. Dunava Costel Neculai PSD NU
67. Enachi Raisa AUR DA
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
70. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
71. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
72. Florea Daniel - NU
73. Florea Oana-Consuela PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
76. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
77. Gál Károly UDMR NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Anamaria - DA
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheba Daniel-Sorin USR DA
82. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
83. Giugea Nicolae PNL NU
84. Giurgiu Adrian USR DA
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
86. Gliga Dumitrița PSD NU
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
89. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
90. Gudu Michael PNL NU
91. Hajdu Gábor UDMR NU
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Horga Maria-Gabriela PNL NU
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
96. Huțu Alexandra PSD DA
97. Ichim Cristian-Paul - DA
98. Ilie Victor USR DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ionescu George - DA
102. Kiss János PNL NU
103. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
104. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
105. Könczei Csaba UDMR NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
108. Lazăr Ion-Marian USR DA
109. Lazăr Teodor USR DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Longher Ghervazen Minoritati NU
112. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
113. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
114. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
115. Lupu Andrei-Răzvan - DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD NU
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
118. Manta Claudiu PSD NU
119. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
120. Mărculescu Dumitru PNL NU
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
122. Miftode Marius-Andrei USR DA
123. Mircea Florin PSD NU
124. Miruță Radu-Dinel USR DA
125. Mitrea Dumitrina AUR DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
127. Moisin Radu-Marin PNL NU
128. Molnar Ervin PNL NU
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Morar Olivia-Diana PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
133. Munteanu Remus PSD NU
134. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
135. Mușoiu Ștefan PSD NU
136. Nacov Gheorghe Minoritati NU
137. Nagy Szabolcs UDMR NU
138. Nassar Rodica PSD NU
139. Năcuță Sorin PNL NU
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Denisa-Elena USR DA
142. Neață Eugen PSD NU
143. Nechita Aurel PSD NU
144. Niță Nicu PSD NU
145. Orban Ludovic - DA
146. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
147. Oteșanu Daniela PSD NU
148. Özmen Oana-Marciana PNL NU
149. Paladi George-Adrian PSD NU
150. Panait Radu USR DA
151. Paraschiv Rodica PSD NU
152. Pavelescu Nicolae PSD NU
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
155. Piper-Savu Florin PSD NU
156. Plăiașu Gabriel - DA
157. Pop Darius AUR DA
158. Pop Rareș Tudor USR DA
159. Popa Radu Mihai PSD NU
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
161. Popescu Dan-Cristian PSD NU
162. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
163. Popica Eduard-Andrei PSD NU
164. Predescu Ana-Loredana PSD NU
165. Presură Alexandra PSD NU
166. Prunean Alin-Costel - DA
167. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
168. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
169. Rizea Cristina Camelia - DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Nicolae - Abținere
173. Roșca Mircea PNL NU
174. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
175. Salan Viorel PSD NU
176. Sandu Viorica PSD NU
177. Sas Lóránt-Zoltan - DA
178. Scripnic Lilian AUR DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
180. Simion George-Nicolae AUR DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD NU
182. Solomon Adrian PSD NU
183. Stancu Ionel Minoritati NU
184. Stancu Paul PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Vetuța PNL NU
187. Stângă George-Cătălin PNL NU
188. Stoian Maria PNL NU
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
190. Stoica Diana USR DA
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
192. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
193. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
194. Szabó Ödön UDMR NU
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
196. Șerban Gianina AUR DA
197. Șimon Gheorghe PSD NU
198. Șișcu George PNL NU
199. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
200. Șoldan Gheorghe PSD NU
201. Șoptică Costel PNL NU
202. Șovăială Constantin - DA
203. Tanasă Dan AUR DA
204. Tănase Antonel - DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
206. Tătaru Nelu PNL NU
207. Terente Eugen USR DA
208. Thellmann Christine PNL NU
209. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
210. Tobă Francisc - DA
211. Todosiu Beniamin USR DA
212. Toma Ilie PSD NU
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
215. Tudorache Daniel PSD NU
216. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
217. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
218. Țachianu Marian PSD NU
219. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
220. Țoiu Oana-Silvia USR DA
221. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
224. Volosatîi Boris AUR DA
225. Vulpescu Ioan PSD NU
226. Zakarias Zoltán UDMR NU
227. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 20:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro