Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:46 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:46

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.13
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:222 82 41 32 20 13 8 26
- voturi pentru (DA):71 - - 32 20 - 1 18
- voturi împotrivă (NU):143 81 41 - - 13 7 1
- abțineri:7 - - - - - - 7
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR DA
34. Burciu Cristina PNL NU
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calotă Florică Ică PNL NU
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
39. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD NU
42. Ciofu Cătălina PNL NU
43. Ciubuc Ciprian - Abținere
44. Coarnă Dumitru - Abținere
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Cozma Adrian-Felician PNL NU
47. Cristea Andi-Lucian PSD NU
48. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati DA
51. Crușoveanu Marian PNL NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR NU
53. Csoma Botond UDMR NU
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Damian Romulus-Marius PSD NU
56. Dancă Ionel - Abținere
57. Dămureanu Ringo AUR DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Drancă Andrei-Iulian USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
62. Dumitru Florian-Emil PNL NU
63. Dunava Costel Neculai PSD NU
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Fădor Angelica PNL NU
66. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
67. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
68. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
69. Florea Daniel - NU
70. Florea Oana-Consuela PSD NU
71. Floroiu Ionel PSD NU
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
74. Gál Károly UDMR NU
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavrilă Anamaria - DA
77. Georgescu Nicolae PSD NU
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Ghiță Daniel-Florin PSD -
80. Giugea Nicolae PNL NU
81. Giurgiu Adrian USR DA
82. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
83. Gliga Dumitrița PSD NU
84. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
85. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
86. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
87. Gudu Michael PNL NU
88. Hajdu Gábor UDMR NU
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Horga Maria-Gabriela PNL NU
92. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
93. Huțu Alexandra PSD NU
94. Ichim Cristian-Paul - DA
95. Ilie Victor USR DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ionescu George - DA
99. Kiss János PNL NU
100. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
101. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
102. Könczei Csaba UDMR NU
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
104. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
105. Lazăr Ion-Marian USR DA
106. Lazăr Teodor USR DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Longher Ghervazen Minoritati NU
109. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
110. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
111. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
112. Lupu Andrei-Răzvan - DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Manta Claudiu PSD NU
116. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
117. Mărculescu Dumitru PNL NU
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
119. Miftode Marius-Andrei USR DA
120. Mina Marian PSD NU
121. Mircea Florin PSD NU
122. Miruță Radu-Dinel USR DA
123. Mitrea Dumitrina AUR DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
125. Molnar Ervin PNL NU
126. Molnar Radu-Iulian USR DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
129. Munteanu Remus PSD NU
130. Murariu Oana USR DA
131. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
132. Mușoiu Ștefan PSD NU
133. Nagy Szabolcs UDMR NU
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Năcuță Sorin PNL NU
136. Neagu Denisa-Elena USR DA
137. Neață Eugen PSD NU
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Niță Nicu PSD NU
140. Orban Ludovic - DA
141. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
142. Özmen Oana-Marciana PNL NU
143. Paladi George-Adrian PSD NU
144. Panait Radu USR DA
145. Paraschiv Rodica PSD NU
146. Pavelescu Nicolae PSD NU
147. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
149. Piper-Savu Florin PSD NU
150. Plăiașu Gabriel - DA
151. Pop Darius AUR DA
152. Pop Rareș Tudor USR DA
153. Popa Radu Mihai PSD NU
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
155. Popescu Dan-Cristian PSD NU
156. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
157. Popica Eduard-Andrei PSD NU
158. Predescu Ana-Loredana PSD NU
159. Presură Alexandra PSD NU
160. Prunean Alin-Costel - DA
161. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
162. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
163. Rizea Cristina Camelia - DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Nicolae - Abținere
167. Roșca Mircea PNL NU
168. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
169. Salan Viorel PSD NU
170. Sandu Viorica PSD NU
171. Sas Lóránt-Zoltan - DA
172. Scripnic Lilian AUR DA
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Simonis Alfred - Robert PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Stancu Ionel Minoritati NU
177. Stancu Paul PSD NU
178. Stativă Irinel Ioan PSD NU
179. Stănescu Vetuța PNL NU
180. Stângă George-Cătălin PNL NU
181. Stoian Maria PNL NU
182. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
183. Stoica Diana USR DA
184. Stoica Elena PSD NU
185. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
186. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
187. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
188. Szabó Ödön UDMR NU
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
190. Șerban Gianina AUR DA
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL NU
193. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
194. Șoldan Gheorghe PSD NU
195. Șoptică Costel PNL NU
196. Șovăială Constantin - DA
197. Tanasă Dan AUR DA
198. Tănase Antonel - DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Tătaru Nelu PNL NU
201. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
202. Terente Eugen USR DA
203. Thellmann Christine PNL NU
204. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
205. Todosiu Beniamin USR DA
206. Toma Ilie PSD NU
207. Trăilă Cristina PNL NU
208. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
209. Tudorache Daniel PSD NU
210. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
211. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
212. Țachianu Marian PSD NU
213. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
214. Țoiu Oana-Silvia USR DA
215. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
216. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
217. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
218. Volosatîi Boris AUR DA
219. Vulpescu Ioan PSD NU
220. Zakarias Zoltán UDMR NU
221. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 1:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro