Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:47 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:47

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.23
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:219 80 42 32 19 12 9 25
- voturi pentru (DA):71 1 - 32 19 - - 19
- voturi împotrivă (NU):143 79 42 - - 12 9 1
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR DA
34. Burciu Cristina PNL NU
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calotă Florică Ică PNL NU
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
39. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD NU
42. Ciofu Cătălina PNL NU
43. Ciubuc Ciprian - Abținere
44. Coarnă Dumitru - DA
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Cozma Adrian-Felician PNL NU
47. Cristea Andi-Lucian PSD NU
48. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati NU
51. Crușoveanu Marian PNL NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Damian Romulus-Marius PSD NU
55. Dancă Ionel - DA
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Drancă Andrei-Iulian USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
61. Dumitru Florian-Emil PNL NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Fădor Angelica PNL NU
65. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
66. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
68. Florea Daniel - NU
69. Florea Oana-Consuela PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
73. Gál Károly UDMR NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Georgescu Nicolae PSD NU
76. Gheba Daniel-Sorin USR DA
77. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Giurgiu Adrian USR DA
80. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
84. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
85. Gudu Michael PNL NU
86. Hajdu Gábor UDMR NU
87. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
90. Huțu Alexandra PSD NU
91. Ichim Cristian-Paul - DA
92. Ilie Victor USR DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Ionescu George - DA
95. Kiss János PNL NU
96. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
97. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
98. Könczei Csaba UDMR NU
99. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
100. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
101. Lazăr Ion-Marian USR DA
102. Lazăr Teodor USR DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Longher Ghervazen Minoritati NU
105. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
106. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
107. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
108. Lupu Andrei-Răzvan - DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
111. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
112. Manta Claudiu PSD NU
113. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
114. Mărculescu Dumitru PNL NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Miftode Marius-Andrei USR DA
117. Mina Marian PSD NU
118. Mircea Florin PSD NU
119. Miruță Radu-Dinel USR DA
120. Mitrea Dumitrina AUR DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
122. Molnar Ervin PNL NU
123. Molnar Radu-Iulian USR DA
124. Morar Olivia-Diana PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Murariu Oana USR DA
127. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
128. Mușoiu Ștefan PSD NU
129. Nacov Gheorghe Minoritati NU
130. Nagy Szabolcs UDMR NU
131. Nassar Rodica PSD NU
132. Năcuță Sorin PNL NU
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Denisa-Elena USR DA
135. Neață Eugen PSD NU
136. Nechita Aurel PSD NU
137. Niță Nicu PSD NU
138. Orban Ludovic - DA
139. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
140. Özmen Oana-Marciana PNL NU
141. Paladi George-Adrian PSD NU
142. Panait Radu USR DA
143. Paraschiv Rodica PSD NU
144. Pavelescu Nicolae PSD NU
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
147. Piper-Savu Florin PSD NU
148. Plăiașu Gabriel - DA
149. Pop Darius AUR DA
150. Pop Rareș Tudor USR DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Dan-Cristian PSD NU
153. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
154. Popica Eduard-Andrei PSD NU
155. Predescu Ana-Loredana PSD NU
156. Presură Alexandra PSD NU
157. Prunean Alin-Costel - DA
158. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
159. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
160. Rizea Cristina Camelia - DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL NU
163. Roman Nicolae - Abținere
164. Roșca Mircea PNL NU
165. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
166. Salan Viorel PSD NU
167. Sandu Viorica PSD NU
168. Sas Lóránt-Zoltan - DA
169. Scripnic Lilian AUR DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Simion George-Nicolae AUR DA
172. Simonis Alfred - Robert PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Stancu Ionel Minoritati NU
175. Stancu Paul PSD NU
176. Stativă Irinel Ioan PSD NU
177. Stănescu Vetuța PNL NU
178. Stângă George-Cătălin PNL NU
179. Stoian Maria PNL NU
180. Stoica Diana USR DA
181. Stoica Elena PSD NU
182. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
183. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
184. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
185. Szabó Ödön UDMR NU
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
187. Șerban Gianina AUR DA
188. Șișcu George PNL NU
189. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
190. Șoldan Gheorghe PSD NU
191. Șoptică Costel PNL NU
192. Șovăială Constantin - DA
193. Tanasă Dan AUR DA
194. Tănase Antonel - DA
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Tătaru Nelu PNL NU
197. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
198. Terente Eugen USR DA
199. Thellmann Christine PNL NU
200. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
201. Todosiu Beniamin USR DA
202. Toma Ilie PSD NU
203. Trăilă Cristina PNL NU
204. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
205. Tudorache Daniel PSD NU
206. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
207. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
208. Turcan Raluca PNL NU
209. Țachianu Marian PSD NU
210. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
211. Țoiu Oana-Silvia USR DA
212. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
213. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
214. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
215. Volosatîi Boris AUR DA
216. Vulpescu Ioan PSD NU
217. Zakarias Zoltán UDMR NU
218. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 20:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro