Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:48 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:48

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.37
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 81 43 32 22 12 10 25
- voturi pentru (DA):76 2 1 32 22 - - 19
- voturi împotrivă (NU):144 79 42 - - 12 10 1
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Burciu Cristina PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calotă Florică Ică PNL NU
38. Cambera Oana-Alexandra - DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
40. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD NU
43. Ciofu Cătălina PNL NU
44. Ciubuc Ciprian - Abținere
45. Coarnă Dumitru - DA
46. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
47. Cozma Adrian-Felician PNL NU
48. Cristea Andi-Lucian PSD NU
49. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
50. Cristian Brian USR DA
51. Crîstici Ognean Minoritati NU
52. Crușoveanu Marian PNL NU
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Damian Romulus-Marius PSD NU
56. Dancă Ionel - DA
57. Dămureanu Ringo AUR DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Drancă Andrei-Iulian USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
63. Dumitru Florian-Emil PNL NU
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
68. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
69. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
70. Florea Daniel - NU
71. Florea Oana-Consuela PSD NU
72. Floroiu Ionel PSD NU
73. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
74. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
75. Gál Károly UDMR NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Anamaria - DA
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
81. Giugea Nicolae PNL NU
82. Giurgiu Adrian USR DA
83. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
84. Gliga Dumitrița PSD NU
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
87. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
88. Gudu Michael PNL NU
89. Hajdu Gábor UDMR NU
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Horga Maria-Gabriela PNL NU
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
94. Huțu Alexandra PSD NU
95. Ichim Cristian-Paul - DA
96. Ilie Victor USR DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ionescu George - DA
100. Kiss János PNL NU
101. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
102. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
103. Könczei Csaba UDMR NU
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
105. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
106. Lazăr Ion-Marian USR DA
107. Lazăr Teodor USR DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
109. Longher Ghervazen Minoritati NU
110. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
111. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
112. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
116. Manta Claudiu PSD NU
117. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
118. Mărculescu Dumitru PNL NU
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
120. Miftode Marius-Andrei USR DA
121. Mina Marian PSD NU
122. Mircea Florin PSD NU
123. Miruță Radu-Dinel USR DA
124. Mitrea Dumitrina AUR DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
126. Moisin Radu-Marin PNL NU
127. Molnar Ervin PNL NU
128. Molnar Radu-Iulian USR DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
131. Munteanu Remus PSD NU
132. Murariu Oana USR DA
133. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
134. Mușoiu Ștefan PSD NU
135. Nacov Gheorghe Minoritati NU
136. Nagy Szabolcs UDMR NU
137. Nassar Rodica PSD NU
138. Năcuță Sorin PNL DA
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Neață Eugen PSD NU
141. Nechita Aurel PSD NU
142. Niță Nicu PSD NU
143. Orban Ludovic - DA
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
145. Özmen Oana-Marciana PNL NU
146. Paladi George-Adrian PSD NU
147. Panait Radu USR DA
148. Paraschiv Rodica PSD NU
149. Pavelescu Nicolae PSD NU
150. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
152. Piper-Savu Florin PSD NU
153. Plăiașu Gabriel - DA
154. Pop Darius AUR DA
155. Pop Rareș Tudor USR DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
157. Popescu Dan-Cristian PSD NU
158. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
159. Popica Eduard-Andrei PSD NU
160. Presură Alexandra PSD NU
161. Prunean Alin-Costel - DA
162. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
163. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
164. Rizea Cristina Camelia - DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Nicolae - Abținere
168. Roșca Mircea PNL NU
169. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
170. Salan Viorel PSD NU
171. Sandu Viorica PSD NU
172. Sas Lóránt-Zoltan - DA
173. Scripnic Lilian AUR DA
174. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
175. Simion George-Nicolae AUR DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD NU
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Stancu Ionel Minoritati NU
179. Stancu Paul PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD NU
181. Stănescu Vetuța PNL NU
182. Stângă George-Cătălin PNL NU
183. Stoian Maria PNL NU
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
185. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
186. Stoica Diana USR DA
187. Stoica Elena PSD NU
188. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
189. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
190. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
191. Szabó Ödön UDMR NU
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
193. Șerban Gianina AUR DA
194. Șișcu George PNL NU
195. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
196. Șoldan Gheorghe PSD NU
197. Șoptică Costel PNL NU
198. Șovăială Constantin - DA
199. Tanasă Dan AUR DA
200. Tănase Antonel - DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
202. Tătaru Nelu PNL NU
203. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
204. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
205. Terente Eugen USR DA
206. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
207. Todosiu Beniamin USR DA
208. Toma Ilie PSD NU
209. Trăilă Cristina PNL NU
210. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
211. Tudorache Daniel PSD NU
212. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
213. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Țachianu Marian PSD NU
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
217. Țoiu Oana-Silvia USR DA
218. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
219. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
220. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
221. Volosatîi Boris AUR DA
222. Vulpescu Ioan PSD NU
223. Zakarias Zoltán UDMR NU
224. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 7:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro