Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:52 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:52

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.6
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:219 79 43 32 21 10 9 25
- voturi pentru (DA):32 1 - 1 21 - - 9
- voturi împotrivă (NU):144 78 43 - - 10 9 4
- abțineri:43 - - 31 - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Berescu Monica-Elena USR Abținere
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR Abținere
34. Burciu Cristina PNL NU
35. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
36. Calotă Florică Ică PNL NU
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
38. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
39. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
40. Chirilă Virgil Alin PSD NU
41. Ciofu Cătălina PNL NU
42. Ciubuc Ciprian - Abținere
43. Coarnă Dumitru - NU
44. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
45. Cozma Adrian-Felician PNL NU
46. Cristea Andi-Lucian PSD NU
47. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
48. Cristian Brian USR Abținere
49. Crîstici Ognean Minoritati NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR NU
51. Csoma Botond UDMR NU
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Damian Romulus-Marius PSD NU
54. Dancă Ionel - Abținere
55. Dămureanu Ringo AUR DA
56. Dehelean Silviu USR Abținere
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
61. Dumitru Florian-Emil PNL NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Fădor Angelica PNL NU
65. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
66. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
68. Florea Daniel - NU
69. Florea Oana-Consuela PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
73. Gál Károly UDMR NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilă Anamaria - NU
76. Georgescu Nicolae PSD NU
77. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
78. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
79. Giugea Nicolae PNL NU
80. Giurgiu Adrian USR Abținere
81. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
82. Gliga Dumitrița PSD NU
83. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
84. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
85. Grosaru Andi-Gabriel - NU
86. Gudu Michael PNL NU
87. Hajdu Gábor UDMR NU
88. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Horga Maria-Gabriela PNL NU
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
92. Huțu Alexandra PSD NU
93. Ichim Cristian-Paul - DA
94. Ilie Victor USR Abținere
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
97. Ionescu George - Abținere
98. Kiss János PNL NU
99. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
100. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
101. Könczei Csaba UDMR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
103. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
104. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
105. Lazăr Teodor USR Abținere
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Longher Ghervazen Minoritati NU
108. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
109. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
110. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
111. Lupu Andrei-Răzvan - DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD NU
113. Manta Claudiu PSD NU
114. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
115. Mărculescu Dumitru PNL NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
118. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
119. Mina Marian PSD NU
120. Mircea Florin PSD NU
121. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
122. Mitrea Dumitrina AUR DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
124. Molnar Ervin PNL NU
125. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
126. Morar Olivia-Diana PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
128. Munteanu Remus PSD NU
129. Murariu Oana USR Abținere
130. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
131. Mușoiu Ștefan PSD NU
132. Nacov Gheorghe Minoritati NU
133. Nassar Rodica PSD NU
134. Năcuță Sorin PNL NU
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
136. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
137. Neață Eugen PSD NU
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Niță Nicu PSD NU
140. Orban Ludovic - Abținere
141. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
142. Özmen Oana-Marciana PNL NU
143. Paladi George-Adrian PSD NU
144. Panait Radu USR DA
145. Paraschiv Rodica PSD NU
146. Pavelescu Nicolae PSD NU
147. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
149. Piper-Savu Florin PSD NU
150. Plăiașu Gabriel - Abținere
151. Pop Darius AUR DA
152. Pop Rareș Tudor USR Abținere
153. Popa Radu Mihai PSD NU
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
155. Popescu Dan-Cristian PSD NU
156. Presură Alexandra PSD NU
157. Prunean Alin-Costel - DA
158. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
159. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
160. Rizea Cristina Camelia - DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
162. Roman Florin-Claudiu PNL NU
163. Roman Nicolae - DA
164. Roșca Mircea PNL NU
165. Salan Viorel PSD NU
166. Sandu Viorica PSD NU
167. Sas Lóránt-Zoltan - DA
168. Scripnic Lilian AUR DA
169. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
170. Simion George-Nicolae AUR DA
171. Simonis Alfred - Robert PSD NU
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Stancu Ionel Minoritati NU
174. Stancu Paul PSD NU
175. Stativă Irinel Ioan PSD NU
176. Stănescu Vetuța PNL NU
177. Stângă George-Cătălin PNL NU
178. Stoian Maria PNL NU
179. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
180. Stoica Diana USR Abținere
181. Stoica Elena PSD NU
182. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
183. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
184. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
186. Șerban Gianina AUR DA
187. Șișcu George PNL NU
188. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
189. Șoldan Gheorghe PSD NU
190. Șoptică Costel PNL NU
191. Șovăială Constantin - Abținere
192. Tanasă Dan AUR DA
193. Tănase Antonel - Abținere
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
195. Tătaru Nelu PNL NU
196. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
197. Terente Eugen USR Abținere
198. Thellmann Christine PNL NU
199. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
200. Todosiu Beniamin USR Abținere
201. Toma Ilie PSD NU
202. Trăilă Cristina PNL NU
203. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
204. Tudorache Daniel PSD NU
205. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
206. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
207. Turcan Raluca PNL NU
208. Tușa Adriana Diana PSD NU
209. Țachianu Marian PSD NU
210. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
211. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
212. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
213. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
214. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
215. Volosatîi Boris AUR DA
216. Vulpescu Ioan PSD NU
217. Zakarias Zoltán UDMR NU
218. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 19:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro