Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:55 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:55

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.50
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:210 74 41 32 20 11 9 23
- voturi pentru (DA):30 1 2 1 20 - - 6
- voturi împotrivă (NU):176 73 39 31 - 11 9 13
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - NU
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR DA
34. Burciu Cristina PNL NU
35. Buzoianu Diana-Anda USR NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra - NU
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
39. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD NU
42. Ciofu Cătălina PNL NU
43. Ciubuc Ciprian - Abținere
44. Coarnă Dumitru - NU
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Cozma Adrian-Felician PNL NU
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
48. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
49. Cristian Brian USR NU
50. Crîstici Ognean Minoritati NU
51. Csoma Botond UDMR NU
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Damian Romulus-Marius PSD NU
54. Dancă Ionel - Abținere
55. Dehelean Silviu USR NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD NU
57. Drancă Andrei-Iulian USR NU
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
59. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
60. Dumitru Florian-Emil PNL NU
61. Dunava Costel Neculai PSD NU
62. Enachi Raisa AUR DA
63. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
64. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
65. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
66. Florea Daniel - NU
67. Florea Oana-Consuela PSD NU
68. Floroiu Ionel PSD NU
69. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
70. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
71. Gál Károly UDMR NU
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
73. Gavrilă Anamaria - DA
74. Georgescu Nicolae PSD NU
75. Gheba Daniel-Sorin USR NU
76. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL NU
78. Giurgiu Adrian USR NU
79. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
80. Gliga Dumitrița PSD NU
81. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
82. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
83. Grosaru Andi-Gabriel - NU
84. Gudu Michael PNL NU
85. Hajdu Gábor UDMR NU
86. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
87. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
88. Horga Maria-Gabriela PNL NU
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
90. Huțu Alexandra PSD NU
91. Ichim Cristian-Paul - NU
92. Ilie Victor USR NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Ion Stelian-Cristian USR NU
95. Kiss János PNL NU
96. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
97. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
98. Könczei Csaba UDMR NU
99. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
100. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
101. Lazăr Ion-Marian USR NU
102. Lazăr Teodor USR NU
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Longher Ghervazen Minoritati NU
105. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
106. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
107. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
108. Lupu Andrei-Răzvan - NU
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
111. Manta Claudiu PSD NU
112. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
113. Mărculescu Dumitru PNL NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
116. Miftode Marius-Andrei USR NU
117. Mina Marian PSD NU
118. Mircea Florin PSD NU
119. Miruță Radu-Dinel USR NU
120. Mitrea Dumitrina AUR DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
122. Molnar Ervin PNL NU
123. Molnar Radu-Iulian USR NU
124. Morar Olivia-Diana PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Munteanu Remus PSD NU
127. Murariu Oana USR NU
128. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
129. Mușoiu Ștefan PSD NU
130. Nacov Gheorghe Minoritati NU
131. Nassar Rodica PSD NU
132. Năcuță Sorin PNL DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
134. Neagu Denisa-Elena USR NU
135. Neață Eugen PSD NU
136. Nechita Aurel PSD NU
137. Niță Nicu PSD NU
138. Orban Ludovic - Abținere
139. Özmen Oana-Marciana PNL NU
140. Paladi George-Adrian PSD NU
141. Panait Radu USR NU
142. Paraschiv Rodica PSD NU
143. Pavelescu Nicolae PSD NU
144. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
146. Piper-Savu Florin PSD NU
147. Pop Darius AUR DA
148. Pop Rareș Tudor USR NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Dan-Cristian PSD NU
151. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
152. Popica Eduard-Andrei PSD NU
153. Presură Alexandra PSD NU
154. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
155. Prunean Alin-Costel - NU
156. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
157. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
158. Rizea Cristina Camelia - NU
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
160. Roman Florin-Claudiu PNL NU
161. Roman Nicolae - NU
162. Roșca Mircea PNL NU
163. Salan Viorel PSD NU
164. Sandu Viorica PSD NU
165. Sas Lóránt-Zoltan - NU
166. Scripnic Lilian AUR DA
167. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
168. Simion George-Nicolae AUR DA
169. Solomon Adrian PSD NU
170. Stancu Ionel Minoritati NU
171. Stancu Paul PSD NU
172. Stativă Irinel Ioan PSD NU
173. Stănescu Vetuța PNL NU
174. Stângă George-Cătălin PNL NU
175. Stoian Maria PNL NU
176. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
177. Stoica Diana USR NU
178. Stoica Elena PSD NU
179. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
180. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
181. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
182. Szabó Ödön UDMR NU
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
184. Șerban Gianina AUR DA
185. Șișcu George PNL NU
186. Șoldan Gheorghe PSD NU
187. Șovăială Constantin - DA
188. Tanasă Dan AUR DA
189. Tănase Antonel - DA
190. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
191. Tătaru Nelu PNL NU
192. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
193. Terente Eugen USR NU
194. Thellmann Christine PNL NU
195. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
196. Todosiu Beniamin USR NU
197. Toma Ilie PSD NU
198. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
199. Tudorache Daniel PSD NU
200. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
201. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
202. Turcan Raluca PNL NU
203. Țachianu Marian PSD NU
204. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
205. Țoiu Oana-Silvia USR NU
206. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
207. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
208. Volosatîi Boris AUR DA
209. Zakarias Zoltán UDMR NU
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 19:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro