Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.09.2022 > 11:58 Versiunea pentru printare
Marți, 27 septembrie 2022, ora 11:58

Subiect vot: PL 441/2022 - amr.56
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:207 74 40 31 19 12 9 22
- voturi pentru (DA):48 1 - 31 1 - - 15
- voturi împotrivă (NU):136 73 40 - - 12 8 3
- abțineri:23 - - - 18 - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR Abținere
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR Abținere
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Burciu Cristina PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calotă Florică Ică PNL NU
38. Cambera Oana-Alexandra - DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
40. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD NU
42. Ciubuc Ciprian - Abținere
43. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
44. Cozma Adrian-Felician PNL NU
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
46. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
47. Cristian Brian USR DA
48. Crîstici Ognean Minoritati NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Csoma Botond UDMR NU
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Damian Romulus-Marius PSD NU
53. Dancă Ionel - DA
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD NU
56. Drancă Andrei-Iulian USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
59. Dumitru Florian-Emil PNL NU
60. Dunava Costel Neculai PSD NU
61. Enachi Raisa AUR Abținere
62. Fădor Angelica PNL NU
63. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
64. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
65. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
66. Florea Daniel - NU
67. Florea Oana-Consuela PSD NU
68. Floroiu Ionel PSD NU
69. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
70. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
71. Gál Károly UDMR NU
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
73. Gavrilă Anamaria - Abținere
74. Georgescu Nicolae PSD NU
75. Gheba Daniel-Sorin USR DA
76. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
77. Giugea Nicolae PNL NU
78. Giurgiu Adrian USR DA
79. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
80. Gliga Dumitrița PSD NU
81. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
82. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
83. Grosaru Andi-Gabriel - NU
84. Gudu Michael PNL NU
85. Hajdu Gábor UDMR NU
86. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
88. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
89. Huțu Alexandra PSD NU
90. Ichim Cristian-Paul - DA
91. Ilie Victor USR DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
93. Kiss János PNL NU
94. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
95. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
96. Könczei Csaba UDMR NU
97. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
98. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
99. Lazăr Ion-Marian USR DA
100. Lazăr Teodor USR DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
102. Longher Ghervazen Minoritati NU
103. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
104. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
105. Macovei Silviu Nicu PSD NU
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
107. Manta Claudiu PSD NU
108. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
109. Mărculescu Dumitru PNL NU
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
112. Miftode Marius-Andrei USR DA
113. Mina Marian PSD NU
114. Mircea Florin PSD NU
115. Miruță Radu-Dinel USR DA
116. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
117. Molnar Ervin PNL NU
118. Molnar Radu-Iulian USR DA
119. Morar Olivia-Diana PNL NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Munteanu Remus PSD NU
122. Murariu Oana USR DA
123. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
124. Mușoiu Ștefan PSD NU
125. Nacov Gheorghe Minoritati NU
126. Nassar Rodica PSD NU
127. Năcuță Sorin PNL NU
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
129. Neagu Denisa-Elena USR DA
130. Neață Eugen PSD NU
131. Nechita Aurel PSD NU
132. Niță Nicu PSD NU
133. Orban Ludovic - DA
134. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Özmen Oana-Marciana PNL NU
137. Paladi George-Adrian PSD NU
138. Panait Radu USR DA
139. Paraschiv Rodica PSD NU
140. Pavelescu Nicolae PSD NU
141. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
143. Piper-Savu Florin PSD NU
144. Pop Darius AUR Abținere
145. Pop Rareș Tudor USR DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Dan-Cristian PSD NU
148. Popica Eduard-Andrei PSD NU
149. Presură Alexandra PSD NU
150. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
151. Prunean Alin-Costel - DA
152. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
153. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
154. Rizea Cristina Camelia - NU
155. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
156. Roman Florin-Claudiu PNL NU
157. Roman Nicolae - Abținere
158. Roșca Mircea PNL NU
159. Salan Viorel PSD NU
160. Sandu Viorica PSD NU
161. Sas Lóránt-Zoltan - DA
162. Scripnic Lilian AUR Abținere
163. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
164. Simion George-Nicolae AUR Abținere
165. Solomon Adrian PSD NU
166. Stancu Ionel Minoritati NU
167. Stancu Paul PSD NU
168. Stativă Irinel Ioan PSD NU
169. Stoian Maria PNL NU
170. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
171. Stoica Diana USR DA
172. Stoica Elena PSD NU
173. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
174. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
175. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
176. Szabó Ödön UDMR NU
177. Șerban Gianina AUR Abținere
178. Șișcu George PNL NU
179. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
180. Șoldan Gheorghe PSD NU
181. Șovăială Constantin - DA
182. Tanasă Dan AUR Abținere
183. Tănase Antonel - DA
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
185. Tătaru Nelu PNL NU
186. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
187. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
188. Terente Eugen USR DA
189. Thellmann Christine PNL NU
190. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
191. Todosiu Beniamin USR DA
192. Toma Ilie PSD NU
193. Trăilă Cristina PNL NU
194. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
195. Tudorache Daniel PSD NU
196. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
197. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
198. Turcan Raluca PNL NU
199. Țachianu Marian PSD NU
200. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
201. Țoiu Oana-Silvia USR DA
202. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
203. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
204. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
205. Volosatîi Boris AUR Abținere
206. Zakarias Zoltán UDMR NU
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 20:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro