Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:21 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:21

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 183
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:215 82 45 32 17 7 9 23
- voturi pentru (DA):67 - - 32 17 - - 18
- voturi împotrivă (NU):144 82 45 - - 7 9 1
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burciu Cristina PNL NU
41. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD NU
48. Ciofu Cătălina PNL NU
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
57. Cristian Brian USR DA
58. Crîstici Ognean Minoritati NU
59. Damian Romulus-Marius PSD NU
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
66. Dumitru Florian-Emil PNL NU
67. Enachi Raisa AUR DA
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
70. Fălcoi Nicu USR DA
71. Florea Daniel - NU
72. Florea Oana-Consuela PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Flucuș Dumitru AUR DA
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Gál Károly UDMR NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilă Anamaria - DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheba Daniel-Sorin USR DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL NU
83. Giugea Nicolae PNL NU
84. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
85. Gliga Dumitrița PSD NU
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
87. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
88. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
89. Gudu Michael PNL NU
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
93. Huțu Alexandra PSD NU
94. Ichim Cristian-Paul - DA
95. Ilie Victor USR DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD NU
97. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
98. Kelemen Attila UDMR NU
99. Kiss János PNL NU
100. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
101. Könczei Csaba UDMR NU
102. Lazăr Ion-Marian USR DA
103. Lazăr Teodor USR DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
105. Longher Ghervazen Minoritati NU
106. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
107. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
108. Lupu Andrei-Răzvan - DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
111. Mang Ioan PSD NU
112. Manta Claudiu PSD NU
113. Mărculescu Dumitru PNL NU
114. Miftode Marius-Andrei USR DA
115. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
117. Miruță Radu-Dinel USR DA
118. Mitrea Dumitrina AUR DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
120. Molnar Ervin PNL NU
121. Molnar Radu-Iulian USR DA
122. Morar Olivia-Diana PNL NU
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
124. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
125. Murariu Oana USR DA
126. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
127. Mușoiu Ștefan PSD NU
128. Nacov Gheorghe Minoritati NU
129. Nagy Vasile AUR DA
130. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
131. Neagu Denisa-Elena USR DA
132. Neață Eugen PSD NU
133. Niță Nicu PSD NU
134. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Özmen Oana-Marciana PNL NU
137. Paladi George-Adrian PSD NU
138. Pambuccian Varujan Minoritati NU
139. Panait Radu USR DA
140. Paraschiv Rodica PSD NU
141. Pavelescu Nicolae PSD NU
142. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
145. Piper-Savu Florin PSD NU
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
147. Plăiașu Gabriel - DA
148. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
149. Pop Darius AUR DA
150. Popa Radu Mihai PSD NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
153. Popica Eduard-Andrei PSD NU
154. Predescu Ana-Loredana PSD NU
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
156. Presură Alexandra PSD NU
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
158. Prunean Alin-Costel - DA
159. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
160. Rizea Cristina Camelia - DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Nicolae - Abținere
163. Roșca Mircea PNL NU
164. Rujan Dumitru PNL NU
165. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
166. Salan Viorel PSD NU
167. Sandu Viorica PSD NU
168. Sas Lóránt-Zoltan - DA
169. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
170. Scripnic Lilian AUR DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Seres Dénes UDMR NU
173. Simonis Alfred - Robert PSD NU
174. Stancu Ionel Minoritati NU
175. Stancu Paul PSD NU
176. Stativă Irinel Ioan PSD NU
177. Stănescu Vetuța PNL NU
178. Stoian Maria PNL NU
179. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
180. Stoica Elena PSD NU
181. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
182. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
184. Șimon Gheorghe PSD NU
185. Șișcu George PNL NU
186. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
187. Șoldan Gheorghe PSD NU
188. Șoptică Costel PNL NU
189. Șovăială Constantin - DA
190. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
191. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
192. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
193. Terente Eugen USR DA
194. Thellmann Christine PNL NU
195. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
196. Tobă Francisc - DA
197. Toda Daniel-Liviu - DA
198. Todosiu Beniamin USR DA
199. Toma Ilie PSD NU
200. Toma Vasilică PSD NU
201. Trăilă Cristina PNL NU
202. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
203. Tudorache Daniel PSD NU
204. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
205. Tușa Adriana Diana PSD NU
206. Țachianu Marian PSD NU
207. Țoiu Oana-Silvia USR DA
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
209. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
210. Volosatîi Boris AUR DA
211. Vulpescu Ioan PSD NU
212. Weber Mihai PSD NU
213. Zakarias Zoltán UDMR NU
214. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 iulie 2024, 5:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro