Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:22

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 219
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:227 84 51 36 16 7 10 23
- voturi pentru (DA):25 1 - 3 16 - - 5
- voturi împotrivă (NU):153 83 51 - - 7 10 2
- abțineri:49 - - 33 - - - 16
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Benedek Zacharie UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bulai Iulian USR Abținere
37. Bulai Oana-Gianina PSD NU
38. Burciu Cristina PNL NU
39. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD NU
48. Ciofu Cătălina PNL NU
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
57. Cristian Brian USR Abținere
58. Crîstici Ognean Minoritati NU
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Damian Romulus-Marius PSD NU
61. Dămureanu Ringo AUR DA
62. Dehelean Silviu USR Abținere
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
67. Dumitru Florian-Emil PNL NU
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
71. Fălcoi Nicu USR Abținere
72. Fechet Mircea PNL NU
73. Florea Daniel - NU
74. Florea Oana-Consuela PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Flucuș Dumitru AUR DA
77. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Gál Károly UDMR NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilă Anamaria - DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
87. Giugea Nicolae PNL NU
88. Giurgiu Adrian USR Abținere
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
90. Gliga Dumitrița PSD NU
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
92. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
93. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
94. Gudu Michael PNL NU
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Horga Maria-Gabriela PNL NU
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
99. Huțu Alexandra PSD NU
100. Iancu Marius-Ionel PSD NU
101. Ichim Cristian-Paul - Abținere
102. Ilie Victor USR Abținere
103. Intotero Natalia-Elena PSD NU
104. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
106. Kelemen Attila UDMR NU
107. Kiss János PNL NU
108. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
109. Könczei Csaba UDMR NU
110. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
111. Lasca Mihai Ioan - DA
112. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
113. Lazăr Teodor USR Abținere
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
115. Longher Ghervazen Minoritati NU
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
117. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
118. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
119. Macovei Silviu Nicu PSD NU
120. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
121. Mang Ioan PSD NU
122. Manta Claudiu PSD NU
123. Mărculescu Dumitru PNL NU
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
125. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
126. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
128. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
129. Mitrea Dumitrina AUR DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
131. Molnar Ervin PNL NU
132. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
133. Morar Olivia-Diana PNL NU
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
135. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
136. Murariu Oana USR Abținere
137. Nacov Gheorghe Minoritati NU
138. Nagy Vasile AUR DA
139. Năcuță Sorin PNL NU
140. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
141. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
142. Neață Eugen PSD NU
143. Niță Nicu PSD NU
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
145. Oteșanu Daniela PSD NU
146. Özmen Oana-Marciana PNL NU
147. Paladi George-Adrian PSD NU
148. Pambuccian Varujan Minoritati NU
149. Panait Radu USR Abținere
150. Paraschiv Rodica PSD NU
151. Pavelescu Nicolae PSD NU
152. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
155. Piper-Savu Florin PSD NU
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
157. Plăiașu Gabriel - Abținere
158. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
159. Pop Darius AUR DA
160. Pop Rareș Tudor USR Abținere
161. Popa Radu Mihai PSD NU
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
163. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
164. Popica Eduard-Andrei PSD NU
165. Predescu Ana-Loredana PSD NU
166. Presură Alexandra PSD NU
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
168. Prunean Alin-Costel - Abținere
169. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
170. Rizea Cristina Camelia - Abținere
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
172. Roman Nicolae - DA
173. Rujan Dumitru PNL NU
174. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
175. Salan Viorel PSD NU
176. Sandu Viorica PSD NU
177. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
178. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
179. Scripnic Lilian AUR DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
181. Seres Dénes UDMR NU
182. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
183. Simonis Alfred - Robert PSD NU
184. Stancu Ionel Minoritati NU
185. Stancu Paul PSD NU
186. Stativă Irinel Ioan PSD NU
187. Stănescu Vetuța PNL NU
188. Stoian Maria PNL NU
189. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
190. Stoica Elena PSD NU
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
192. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
194. Șimon Gheorghe PSD NU
195. Șișcu George PNL NU
196. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
197. Șoldan Gheorghe PSD NU
198. Șoptică Costel PNL NU
199. Șovăială Constantin - Abținere
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
202. Tătaru Nelu PNL NU
203. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
204. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
205. Terente Eugen USR Abținere
206. Thellmann Christine PNL NU
207. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
208. Tobă Francisc - DA
209. Toda Daniel-Liviu - Abținere
210. Todosiu Beniamin USR Abținere
211. Toma Vasilică PSD NU
212. Trăilă Cristina PNL NU
213. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
214. Tudorache Daniel PSD NU
215. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
216. Tușa Adriana Diana PSD NU
217. Țachianu Marian PSD NU
218. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
220. Varga Glad-Aurel PNL NU
221. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
222. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
223. Vulpescu Ioan PSD NU
224. Weber Mihai PSD NU
225. Zakarias Zoltán UDMR NU
226. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 1:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro