Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:23

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 170
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:221 79 50 34 14 8 10 26
- voturi pentru (DA):22 1 - 1 13 - - 7
- voturi împotrivă (NU):148 78 50 1 1 8 10 -
- abțineri:51 - - 32 - - - 19
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan PNL NU
21. Banias Mircea Marius PNL NU
22. Barbu Costel PNL NU
23. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benedek Zacharie UDMR NU
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bulai Iulian USR Abținere
37. Bulai Oana-Gianina PSD NU
38. Burciu Cristina PNL NU
39. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
43. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
47. Chirilă Virgil Alin PSD NU
48. Ciofu Cătălina PNL NU
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Constantin Daniel PNL NU
55. Cozma Adrian-Felician PNL NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristea Andi-Lucian PSD NU
58. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
59. Cristian Brian USR Abținere
60. Crîstici Ognean Minoritati NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dehelean Silviu USR Abținere
64. Dinu Cristina-Elena PSD NU
65. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
71. Fălcoi Nicu USR Abținere
72. Fechet Mircea PNL NU
73. Florea Daniel - DA
74. Florea Oana-Consuela PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gál Károly UDMR NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
80. Gavrilă Anamaria - DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giurgiu Adrian USR Abținere
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
88. Gliga Dumitrița PSD NU
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
90. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
91. Grosaru Andi-Gabriel - DA
92. Gudu Michael PNL NU
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
94. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
95. Horga Maria-Gabriela PNL NU
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
97. Huțu Alexandra PSD NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ichim Cristian-Paul - Abținere
100. Ilie Victor USR Abținere
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
103. Kelemen Attila UDMR NU
104. Kiss János PNL NU
105. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
106. Könczei Csaba UDMR NU
107. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
108. Lasca Mihai Ioan - DA
109. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
110. Lazăr Teodor USR Abținere
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Longher Ghervazen Minoritati NU
113. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
114. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
115. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
116. Macovei Silviu Nicu PSD NU
117. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
118. Mang Ioan PSD NU
119. Manta Claudiu PSD NU
120. Mărculescu Dumitru PNL NU
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
122. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
123. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
125. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
126. Mitrea Dumitrina AUR DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
128. Molnar Ervin PNL NU
129. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
130. Morar Olivia-Diana PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
132. Murariu Oana USR Abținere
133. Mușoiu Ștefan PSD NU
134. Nacov Gheorghe Minoritati NU
135. Năcuță Sorin PNL NU
136. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
137. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
138. Neață Eugen PSD NU
139. Niță Nicu PSD NU
140. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
141. Özmen Oana-Marciana PNL NU
142. Paladi George-Adrian PSD NU
143. Pambuccian Varujan Minoritati NU
144. Panait Radu USR Abținere
145. Paraschiv Rodica PSD NU
146. Pavelescu Nicolae PSD NU
147. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
148. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
151. Plăiașu Gabriel - Abținere
152. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
153. Pop Darius AUR DA
154. Pop Rareș Tudor USR Abținere
155. Popa Radu Mihai PSD NU
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
157. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
158. Popica Eduard-Andrei PSD NU
159. Predescu Ana-Loredana PSD NU
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD NU
162. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
163. Prunean Alin-Costel - Abținere
164. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
165. Rizea Cristina Camelia - Abținere
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
167. Roman Nicolae - Abținere
168. Rujan Dumitru PNL NU
169. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
170. Salan Viorel PSD NU
171. Sandu Viorica PSD NU
172. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
173. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
174. Scripnic Lilian AUR DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
176. Seres Dénes UDMR NU
177. Stancu Ionel Minoritati NU
178. Stancu Paul PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stănescu Vetuța PNL NU
181. Stoian Maria PNL NU
182. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
183. Stoica Elena PSD NU
184. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
185. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șișcu George PNL NU
189. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
190. Șoldan Gheorghe PSD NU
191. Șoptică Costel PNL NU
192. Șovăială Constantin - Abținere
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
194. Tănase Antonel - Abținere
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Tătaru Nelu PNL NU
197. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
198. Terente Eugen USR Abținere
199. Thellmann Christine PNL NU
200. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
201. Tobă Francisc - DA
202. Toda Daniel-Liviu - Abținere
203. Todosiu Beniamin USR Abținere
204. Toma Ilie PSD NU
205. Toma Vasilică PSD NU
206. Trăilă Cristina PNL NU
207. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
208. Tudorache Daniel PSD NU
209. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
210. Tușa Adriana Diana PSD NU
211. Țachianu Marian PSD NU
212. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
214. Varga Glad-Aurel PNL NU
215. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
216. Volosatîi Boris AUR DA
217. Vulpescu Ioan PSD NU
218. Weber Mihai PSD NU
219. Zakarias Zoltán UDMR NU
220. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 14:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro