Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.10.2022 > 13:29 Versiunea pentru printare
Marți, 4 octombrie 2022, ora 13:29

Subiect vot: PL-x 440/2022 - Amendament respins 263
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:217 75 52 33 14 11 8 24
- voturi pentru (DA):60 - - 33 8 - - 19
- voturi împotrivă (NU):146 74 52 - - 11 8 1
- abțineri:11 1 - - 6 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD NU
38. Burciu Cristina PNL NU
39. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
44. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
45. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD NU
48. Ciofu Cătălina PNL NU
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Constantin Daniel PNL NU
55. Cozma Adrian-Felician PNL NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristea Andi-Lucian PSD NU
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati NU
60. Csoma Botond UDMR NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD NU
65. Drancă Andrei-Iulian USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
67. Dumitru Florian-Emil PNL NU
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Fechet Mircea PNL NU
73. Florea Daniel - NU
74. Florea Oana-Consuela PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Flucuș Dumitru AUR DA
77. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Gál Károly UDMR NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilă Anamaria - DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL NU
86. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
87. Giugea Nicolae PNL NU
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
90. Gliga Dumitrița PSD NU
91. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
92. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
93. Gudu Michael PNL NU
94. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
95. Horga Maria-Gabriela PNL NU
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
97. Huțu Alexandra PSD NU
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Ichim Cristian-Paul - DA
100. Ilie Victor USR DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
102. Intotero Natalia-Elena PSD NU
103. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
104. Kelemen Attila UDMR NU
105. Kiss János PNL NU
106. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
107. Könczei Csaba UDMR NU
108. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
109. Lasca Mihai Ioan - DA
110. Lazăr Ion-Marian USR DA
111. Lazăr Teodor USR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Longher Ghervazen Minoritati NU
114. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
115. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
116. Lupu Andrei-Răzvan - DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD NU
118. Mang Ioan PSD NU
119. Manta Claudiu PSD NU
120. Mărculescu Dumitru PNL NU
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
122. Miftode Marius-Andrei USR DA
123. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
125. Miruță Radu-Dinel USR DA
126. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
127. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
128. Molnar Ervin PNL NU
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Morar Olivia-Diana PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
133. Murariu Oana USR DA
134. Nacov Gheorghe Minoritati NU
135. Nagy Szabolcs UDMR NU
136. Năcuță Sorin PNL NU
137. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
138. Neagu Denisa-Elena USR DA
139. Neață Eugen PSD NU
140. Niță Nicu PSD NU
141. Orban Ludovic - DA
142. Oteșanu Daniela PSD NU
143. Özmen Oana-Marciana PNL NU
144. Paladi George-Adrian PSD NU
145. Pambuccian Varujan Minoritati NU
146. Panait Radu USR DA
147. Paraschiv Rodica PSD NU
148. Pavelescu Nicolae PSD NU
149. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
150. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
152. Piper-Savu Florin PSD NU
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
154. Plăiașu Gabriel - DA
155. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
156. Pop Darius AUR DA
157. Pop Rareș Tudor USR DA
158. Popa Radu Mihai PSD NU
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
160. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
161. Popica Eduard-Andrei PSD NU
162. Predescu Ana-Loredana PSD NU
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
164. Presură Alexandra PSD NU
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
166. Prunean Alin-Costel - DA
167. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
168. Rizea Cristina Camelia - DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roman Nicolae - Abținere
171. Rujan Dumitru PNL NU
172. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
173. Salan Viorel PSD NU
174. Sandu Viorica PSD Abținere
175. Sas Lóránt-Zoltan - DA
176. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
177. Scripnic Lilian AUR Abținere
178. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
179. Seres Dénes UDMR NU
180. Simonis Alfred - Robert PSD NU
181. Stancu Paul PSD NU
182. Stativă Irinel Ioan PSD NU
183. Stoian Maria PNL NU
184. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
185. Stoica Diana USR DA
186. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
187. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
189. Șimon Gheorghe PSD NU
190. Șișcu George PNL NU
191. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
192. Șoptică Costel PNL NU
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
194. Tătaru Nelu PNL NU
195. Terente Eugen USR DA
196. Thellmann Christine PNL NU
197. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
198. Tobă Francisc - DA
199. Toda Daniel-Liviu - DA
200. Toma Ilie PSD NU
201. Toma Vasilică PSD NU
202. Trăilă Cristina PNL NU
203. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
204. Tudorache Daniel PSD NU
205. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
206. Țachianu Marian PSD NU
207. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
208. Țoiu Oana-Silvia USR DA
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
210. Varga Glad-Aurel PNL NU
211. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
212. Volosatîi Boris AUR Abținere
213. Vulpescu Ioan PSD NU
214. Weber Mihai PSD NU
215. Zakarias Zoltán UDMR NU
216. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 13:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro