Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.10.2022 > 12:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 octombrie 2022, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 400/2022 pentru modificarea Legii nr.227/2015 privind Codul Fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:261 86 54 40 23 19 14 25
- voturi pentru (DA):254 86 53 40 23 19 14 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa AUR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR DA
88. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
89. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin USR DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Giurgiu Adrian USR DA
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - DA
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
123. Kelemen Attila UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Miruță Radu-Dinel USR DA
153. Mitrea Dumitrina AUR DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Ervin PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian USR DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
160. Munteanu Remus PSD DA
161. Murariu Oana USR DA
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nagy Szabolcs UDMR DA
165. Nagy Vasile AUR DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Orban Ludovic - Abținere
173. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
174. Özmen Oana-Marciana PNL DA
175. Paladi George-Adrian PSD DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Panait Radu USR DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pavelescu Nicolae PSD DA
180. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Piper-Savu Florin PSD DA
184. Plăiașu Gabriel - DA
185. Polak Tudor PNL DA
186. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
187. Pop Darius AUR DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Pavel PNL DA
190. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
191. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
192. Popica Eduard-Andrei PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana PSD DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
196. Prună Cristina-Mădălina USR DA
197. Prunean Alin-Costel - DA
198. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
199. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
200. Rizea Cristina Camelia - DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Nicolae - Abținere
204. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
205. Salan Viorel PSD DA
206. Sandu Viorica PSD DA
207. Sas Lóránt-Zoltan - DA
208. Scripnic Lilian AUR DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
212. Simion George-Nicolae AUR DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Stancu Ionel Minoritati DA
215. Stancu Paul PSD DA
216. Stănescu Vetuța PNL DA
217. Stângă George-Cătălin PNL DA
218. Stoian Maria PNL DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
221. Stoica Diana USR DA
222. Stoica Elena PSD DA
223. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR DA
228. Șișcu George PNL DA
229. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
230. Șoldan Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Ștefan Ion - DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
234. Tănase Antonel - DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
237. Terente Eugen USR DA
238. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
239. Tobă Francisc - DA
240. Toda Daniel-Liviu - DA
241. Todosiu Beniamin USR DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Toma Vasilică PSD DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
248. Tuță George-Cristian PNL DA
249. Țachianu Marian PSD DA
250. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
251. Țoiu Oana-Silvia USR DA
252. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
254. Varga Glad-Aurel PNL DA
255. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
256. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
257. Volosatîi Boris AUR DA
258. Vulpescu Ioan PSD DA
259. Zakarias Zoltán UDMR DA
260. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 8:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro