Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.10.2022 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 octombrie 2022, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 316/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.1/2011 a educației naționale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:264 87 56 40 23 19 14 25
- voturi pentru (DA):222 87 53 40 - 19 14 9
- voturi împotrivă (NU):32 - 2 - 23 - - 7
- abțineri:9 - - - - - - 9
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR NU
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chira Claudiu-Martin - Abținere
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Coarnă Dumitru - NU
59. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - Abținere
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa AUR NU
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR NU
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
91. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria - NU
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel - NU
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - DA
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
123. Kelemen Attila UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Miruță Radu-Dinel USR DA
153. Mitrea Dumitrina AUR NU
154. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Ervin PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian USR DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
160. Munteanu Remus PSD DA
161. Murariu Oana USR DA
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nagy Szabolcs UDMR DA
165. Nagy Vasile AUR NU
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Orban Ludovic - Abținere
173. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Özmen Oana-Marciana PNL DA
176. Paladi George-Adrian PSD DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Panait Radu USR DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pavelescu Nicolae PSD DA
181. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Piper-Savu Florin PSD DA
185. Plăiașu Gabriel - Abținere
186. Polak Tudor PNL DA
187. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
188. Pop Darius AUR NU
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Pavel PNL DA
191. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
192. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
193. Popica Eduard-Andrei PSD DA
194. Predescu Ana-Loredana PSD DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Prunean Alin-Costel - DA
199. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
200. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
201. Rizea Cristina Camelia - DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Nicolae - NU
205. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan - DA
209. Scripnic Lilian AUR NU
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
213. Simion George-Nicolae AUR NU
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stănescu Vetuța PNL DA
218. Stângă George-Cătălin PNL DA
219. Stoian Maria PNL NU
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
222. Stoica Diana USR DA
223. Stoica Elena PSD DA
224. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
225. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șerban Gianina AUR NU
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Ștefan Ion - Abținere
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tănase Antonel - Abținere
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Tătaru Nelu PNL DA
238. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
239. Terente Eugen USR DA
240. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
241. Tobă Francisc - DA
242. Toda Daniel-Liviu - DA
243. Todosiu Beniamin USR DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Toma Vasilică PSD DA
246. Trăilă Cristina PNL DA
247. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
250. Tuță George-Cristian PNL DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia USR DA
254. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Varga Glad-Aurel PNL DA
257. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
258. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
259. Vîlceanu Dan PNL DA
260. Volosatîi Boris AUR NU
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Zakarias Zoltán UDMR DA
263. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 5:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro