Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2022 > 10:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 octombrie 2022, ora 10:20

Subiect vot: PLx 302/2019 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:151 47 25 26 15 11 6 21
- voturi pentru (DA):145 47 25 26 14 11 6 16
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț - Abținere
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Axinia Adrian-George AUR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Barbu Costel PNL DA
14. Băltărețu Viorel USR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Bola Bogdan-Alexandru - DA
18. Bota Călin-Ioan PNL DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Bulai Iulian USR DA
22. Buzoianu Diana-Anda USR DA
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică PNL DA
25. Cambera Oana-Alexandra - DA
26. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
27. Chira Claudiu-Martin - DA
28. Chirilă Virgil Alin PSD DA
29. Ciofu Cătălina PNL DA
30. Ciornei Radu Tudor USR DA
31. Ciubuc Ciprian - DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
34. Cristian Brian USR DA
35. Crîstici Ognean Minoritati DA
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dancă Ionel - Abținere
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Drancă Andrei-Iulian USR DA
41. Dumitru Florian-Emil PNL DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Enachi Raisa AUR DA
44. Fălcoi Nicu USR DA
45. Fechet Mircea PNL DA
46. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
47. Florea Daniel - DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Gál Károly UDMR DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
53. Giugea Nicolae PNL DA
54. Giurgiu Adrian USR DA
55. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
56. Gliga Dumitrița PSD DA
57. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
58. Grosaru Andi-Gabriel - DA
59. Hajdu Gábor UDMR DA
60. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
61. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
62. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
63. Intotero Natalia-Elena PSD DA
64. Ionescu George - DA
65. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
66. Kiss János PNL DA
67. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
68. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
69. Könczei Csaba UDMR DA
70. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
71. Lazăr Ion-Marian USR DA
72. Lazăr Teodor USR DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
75. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
76. Lupu Andrei-Răzvan - DA
77. Macovei Silviu Nicu PSD DA
78. Mang Ioan PSD DA
79. Mărculescu Dumitru PNL DA
80. Miftode Marius-Andrei USR DA
81. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
82. Miklós Zoltán UDMR DA
83. Mina Marian PSD DA
84. Mircea Florin PSD DA
85. Miruță Radu-Dinel USR DA
86. Mitrea Dumitrina AUR DA
87. Moisin Radu-Marin PNL DA
88. Molnar Radu-Iulian USR DA
89. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
90. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
91. Nacov Gheorghe Minoritati DA
92. Nagy Szabolcs UDMR DA
93. Nassar Rodica PSD DA
94. Năcuță Sorin PNL DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
97. Neagu Denisa-Elena USR DA
98. Oteșanu Daniela PSD DA
99. Paraschiv Rodica PSD DA
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
101. Piper-Savu Florin PSD DA
102. Pop Rareș Tudor USR DA
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
104. Popescu Dan-Cristian PSD DA
105. Predescu Ana-Loredana PSD DA
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Prunean Alin-Costel - DA
108. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
109. Rizea Cristina Camelia - DA
110. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
111. Roman Florin-Claudiu PNL DA
112. Roman Nicolae - Abținere
113. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
114. Salan Viorel PSD DA
115. Sandu Viorica PSD DA
116. Sas Lóránt-Zoltan - DA
117. Scripnic Lilian AUR DA
118. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Stoian Maria PNL DA
121. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
122. Stoica Diana USR DA
123. Stoica Elena PSD DA
124. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
125. Șandru Cosmin PNL DA
126. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
127. Șerban Gianina AUR DA
128. Șoldan Gheorghe PSD DA
129. Șovăială Constantin - DA
130. Tanasă Dan AUR DA
131. Terente Eugen USR DA
132. Tobă Francisc - DA
133. Toda Daniel-Liviu - DA
134. Todosiu Beniamin USR DA
135. Toma Ilie PSD DA
136. Toma Vasilică PSD DA
137. Trăilă Cristina PNL DA
138. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
139. Tudorache Daniel PSD DA
140. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
141. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
142. Țachianu Marian PSD DA
143. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
144. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
145. Vexler Silviu Minoritati DA
146. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
147. Volosatîi Boris AUR DA
148. Vulpescu Ioan PSD DA
149. Zakarias Zoltán UDMR DA
150. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
151. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 13:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro