Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2022 > 11:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 octombrie 2022, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 468/2021 pentru completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 91 57 34 22 15 13 24
- voturi pentru (DA):237 91 55 34 22 15 13 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:18 - 1 - - - - 17
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa AUR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel - DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
88. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - Abținere
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin USR DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - DA
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu George - Abținere
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
133. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
135. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR DA
151. Mitrea Dumitrina AUR DA
152. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Ervin PNL DA
156. Molnar Radu-Iulian USR DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Nagy Vasile AUR DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Năcuță Sorin PNL DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
169. Neagu Denisa-Elena USR DA
170. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Paladi George-Adrian PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
179. Pop Darius AUR DA
180. Pop Rareș Tudor USR DA
181. Popa Alexandru PNL DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Pavel PNL DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Predescu Ana-Loredana PSD DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Prunean Alin-Costel - Abținere
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia - Abținere
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - DA
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
198. Salan Viorel PSD DA
199. Sandu Viorica PSD DA
200. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
201. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
202. Scripnic Lilian AUR DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stănescu Vetuța PNL DA
210. Stoian Maria PNL DA
211. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
212. Stoica Diana USR DA
213. Stoica Elena PSD DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șandru Cosmin PNL DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șerban Gianina AUR DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
223. Șoldan Gheorghe PSD DA
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Șovăială Constantin - Abținere
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tanasă Dan AUR DA
228. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
229. Terente Eugen USR DA
230. Thellmann Christine PNL DA
231. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
232. Tobă Francisc - DA
233. Toda Daniel-Liviu - Abținere
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
240. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Tuță George-Cristian PNL DA
243. Țachianu Marian PSD DA
244. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Volosatîi Boris AUR DA
251. Vulpescu Ioan PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Wiener Adrian USR DA
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 16:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro