Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2022 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 octombrie 2022, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 276/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.52/2022 privind unele măsuri bugetare destinate organizării și desfășurării celei de-a 21-a ediții a Conferinței Plenipotențiarilor Uniunii Internaționale a Telecomunicațiilor la București, în perioada 26 septembrie -14 octombrie 2022
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:253 89 53 36 22 15 13 25
- voturi pentru (DA):219 89 53 36 - 15 13 13
- voturi împotrivă (NU):7 - - - - - - 7
- abțineri:26 - - - 22 - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR Abținere
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR Abținere
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa AUR Abținere
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel - Abținere
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR Abținere
87. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
88. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - NU
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin USR DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - -
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Ilie Victor USR DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu George - DA
119. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
121. Kiss János PNL DA
122. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
124. Könczei Csaba UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lasca Mihai Ioan - NU
128. Lazăr Ion-Marian USR DA
129. Lazăr Teodor USR DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
134. Lupu Andrei-Răzvan - DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
137. Mang Ioan PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Mărculescu Dumitru PNL DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Miftode Marius-Andrei USR DA
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nagy Szabolcs UDMR DA
163. Nagy Vasile AUR Abținere
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Năcuță Sorin PNL DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
167. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
168. Neagu Denisa-Elena USR DA
169. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Paladi George-Adrian PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
178. Pop Darius AUR Abținere
179. Pop Rareș Tudor USR DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Predescu Ana-Loredana PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Prunean Alin-Costel - DA
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia - DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Nicolae - NU
194. Roșca Mircea PNL DA
195. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Sas Lóránt-Zoltan - DA
199. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
200. Scripnic Lilian AUR Abținere
201. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Stancu Ionel Minoritati DA
205. Stancu Paul PSD DA
206. Stănescu Vetuța PNL DA
207. Stoian Maria PNL DA
208. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
209. Stoica Diana USR DA
210. Stoica Elena PSD DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șandru Cosmin PNL DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șerban Gianina AUR Abținere
218. Șișcu George PNL DA
219. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Șovăială Constantin - DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tanasă Dan AUR Abținere
225. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
226. Terente Eugen USR DA
227. Thellmann Christine PNL DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Tobă Francisc - NU
230. Toda Daniel-Liviu - DA
231. Todosiu Beniamin USR DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Tuță George-Cristian PNL DA
240. Țachianu Marian PSD DA
241. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Volosatîi Boris AUR Abținere
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Wiener Adrian USR DA
251. Zakarias Zoltán UDMR DA
252. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro