Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2022 > 11:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 octombrie 2022, ora 11:55

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 302/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.31/2019 privind acordarea unor facilități fiscale și pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal, pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.11/2018 pentru adoptarea unor măsuri bugetare și pentru modificarea Legii - cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:253 92 52 35 21 15 13 25
- voturi pentru (DA):204 91 52 1 20 15 13 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:47 - - 34 1 - - 12
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
30. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR Abținere
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chira Claudiu-Martin - Abținere
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
57. Ciubuc Ciprian - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR Abținere
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
72. Drulă Cătălin USR Abținere
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fălcoi Nicu USR Abținere
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Daniel - DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
87. Folescu Cornel-Vasile PSD -
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Anamaria - DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Giurgiu Adrian USR Abținere
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - NU
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ilie Victor USR Abținere
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - Abținere
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kiss János PNL DA
120. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lasca Mihai Ioan - DA
126. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
127. Lazăr Teodor USR Abținere
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Miklós Zoltán UDMR DA
145. Mina Marian PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
148. Mitrea Dumitrina AUR DA
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
155. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nagy Szabolcs UDMR DA
161. Nagy Vasile AUR DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
166. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Paladi George-Adrian PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
174. Plăiașu Gabriel - Abținere
175. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
176. Pop Darius AUR DA
177. Pop Rareș Tudor USR Abținere
178. Popa Alexandru PNL DA
179. Popa Radu Mihai PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Predescu Ana-Loredana PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
187. Prunean Alin-Costel - DA
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rizea Cristina Camelia - DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Nicolae - Abținere
193. Roșca Mircea PNL DA
194. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sas Lóránt-Zoltan - DA
198. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
199. Scripnic Lilian AUR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Stancu Ionel Minoritati DA
205. Stancu Paul PSD DA
206. Stănescu Vetuța PNL DA
207. Stoian Maria PNL DA
208. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
209. Stoica Diana USR Abținere
210. Stoica Elena PSD DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șandru Cosmin PNL DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șerban Gianina AUR DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tanasă Dan AUR DA
224. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
225. Terente Eugen USR Abținere
226. Thellmann Christine PNL DA
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Tobă Francisc - DA
229. Toda Daniel-Liviu - DA
230. Todosiu Beniamin USR Abținere
231. Toma Ilie PSD DA
232. Toma Vasilică PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Tuță George-Cristian PNL DA
240. Țachianu Marian PSD DA
241. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Volosatîi Boris AUR DA
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Wiener Adrian USR Abținere
251. Zakarias Zoltán UDMR DA
252. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 8:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro