Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2022 > 12:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 octombrie 2022, ora 12:02

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 485/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.302/2004 privind cooperarea judiciară internațională în materie penală
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:253 92 54 36 20 14 12 25
- voturi pentru (DA):251 92 53 36 20 14 12 24
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa AUR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel - DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
90. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin USR DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel - DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu George - DA
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lasca Mihai Ioan - DA
128. Lazăr Ion-Marian USR DA
129. Lazăr Teodor USR DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
134. Lupu Andrei-Răzvan - DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
137. Mang Ioan PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Mărculescu Dumitru PNL DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Miftode Marius-Andrei USR DA
143. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Miklós Zoltán UDMR DA
146. Mina Marian PSD DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Miruță Radu-Dinel USR DA
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nagy Vasile AUR DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neagu Denisa-Elena USR DA
166. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Paladi George-Adrian PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
175. Pop Darius AUR DA
176. Pop Rareș Tudor USR DA
177. Popa Alexandru PNL DA
178. Popa Radu Mihai PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popica Eduard-Andrei PSD DA
183. Predescu Ana-Loredana PSD DA
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Prunean Alin-Costel - DA
187. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia - DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Nicolae - DA
193. Roșca Mircea PNL DA
194. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sas Lóránt-Zoltan - DA
198. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
199. Scripnic Lilian AUR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Stancu Ionel Minoritati DA
205. Stancu Paul PSD DA
206. Stănescu Vetuța PNL DA
207. Stoian Maria PNL DA
208. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
209. Stoica Diana USR DA
210. Stoica Elena PSD DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șandru Cosmin PNL DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șerban Gianina AUR DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Șovăială Constantin - DA
223. Tanasă Dan AUR DA
224. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
225. Terente Eugen USR DA
226. Thellmann Christine PNL DA
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Tobă Francisc - DA
229. Toda Daniel-Liviu - DA
230. Todosiu Beniamin USR DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Toma Vasilică PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Tuță George-Cristian PNL DA
240. Țachianu Marian PSD DA
241. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Volosatîi Boris AUR DA
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Wiener Adrian USR DA
251. Zakarias Zoltán UDMR DA
252. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 23:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro