Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.11.2022 > 11:37 Versiunea pentru printare
Marți, 8 noiembrie 2022, ora 11:37

Subiect vot: PL 548/2022 - timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:213 81 34 32 20 13 9 24
- voturi pentru (DA):187 79 33 31 1 13 9 21
- voturi împotrivă (NU):24 2 1 - 19 - - 2
- abțineri:2 - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bîrcă Constantin PSD DA
22. Blaga Daniel-Codruț USR DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR DA
26. Burciu Cristina PNL DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Cambera Oana-Alexandra - DA
29. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
31. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
32. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
34. Chira Claudiu-Martin - DA
35. Chirilă Virgil Alin PSD DA
36. Ciofu Cătălina PNL DA
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Coarnă Dumitru - DA
41. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
42. Cristea Andi-Lucian PSD DA
43. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
44. Crușoveanu Marian PNL DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Damian Romulus-Marius PSD DA
48. Dancă Ionel - DA
49. Dămureanu Ringo AUR NU
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD NU
52. Drancă Andrei-Iulian USR DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
55. Dumitru Florian-Emil PNL DA
56. Enachi Raisa AUR NU
57. Farago Petru UDMR DA
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
60. Fălcoi Nicu USR DA
61. Feodor Silviu Minoritati DA
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Flucuș Dumitru AUR NU
65. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Anamaria - DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheba Daniel-Sorin USR DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Giurgiu Adrian USR DA
75. Gliga Dumitrița PSD DA
76. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
77. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel - DA
79. Gudu Michael PNL DA
80. Hajdu Gábor UDMR DA
81. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
82. Havârneanu Filip USR DA
83. Hărătău Elena PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
86. Huțu Alexandra PSD DA
87. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
88. Ichim Cristian-Paul - DA
89. Ilie Victor USR DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD NU
92. Ion Stelian-Cristian USR DA
93. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
94. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
95. Kelemen Attila UDMR DA
96. Kiss János PNL DA
97. Könczei Csaba UDMR DA
98. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
99. Lazăr Ion-Marian USR DA
100. Lazăr Teodor USR DA
101. Longher Ghervazen Minoritati DA
102. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
103. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
104. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
107. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
108. Mang Ioan PSD DA
109. Mărculescu Dumitru PNL DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Miftode Marius-Andrei USR DA
113. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
114. Miklós Zoltán UDMR DA
115. Mina Marian PSD DA
116. Mircea Florin PSD DA
117. Miruță Radu-Dinel USR DA
118. Mitrea Dumitrina AUR NU
119. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
120. Molnar Ervin PNL DA
121. Molnar Radu-Iulian USR DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
124. Munteanu Remus PSD DA
125. Murariu Oana USR DA
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Nacov Gheorghe Minoritati DA
128. Nagy Szabolcs UDMR DA
129. Nagy Vasile AUR NU
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năcuță Sorin PNL NU
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Özmen Oana-Marciana PNL DA
140. Paladi George-Adrian PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pavelescu Nicolae PSD DA
143. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Piper-Savu Florin PSD DA
146. Plăiașu Gabriel - NU
147. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
148. Pop Darius AUR NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Dan-Cristian PSD DA
151. Popescu Pavel PNL DA
152. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
153. Popica Eduard-Andrei PSD DA
154. Predescu Ana-Loredana PSD DA
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
157. Prunean Alin-Costel - DA
158. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
159. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
160. Rizea Cristina Camelia - DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL DA
162. Roman Nicolae - DA
163. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
164. Salan Viorel PSD DA
165. Sandu Viorica PSD DA
166. Sas Lóránt-Zoltan - DA
167. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
168. Scripnic Lilian AUR NU
169. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
172. Simion George-Nicolae AUR NU
173. Simonis Alfred - Robert PSD DA
174. Stancu Ionel Minoritati DA
175. Stancu Paul PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Vetuța PNL DA
178. Stoica Diana USR DA
179. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
183. Șișcu George PNL DA
184. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
185. Șoldan Gheorghe PSD DA
186. Șoptică Costel PNL DA
187. Tanasă Dan AUR NU
188. Tănase Antonel - Abținere
189. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
190. Tătaru Nelu PNL DA
191. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
192. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
193. Terente Eugen USR DA
194. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
195. Tobă Francisc - DA
196. Toda Daniel-Liviu - DA
197. Todosiu Beniamin USR DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Toma Vasilică PSD DA
200. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
201. Tudorache Daniel PSD DA
202. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
203. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Tușa Adriana Diana PSD DA
206. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
207. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
208. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
209. Vulpescu Ioan PSD DA
210. Wiener Adrian USR DA
211. Zakarias Zoltán UDMR DA
212. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 6:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro