Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.11.2022 > 11:54 Versiunea pentru printare
Marți, 8 noiembrie 2022, ora 11:54

Subiect vot: PL 548/2022 - amr.2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:209 82 33 30 19 11 9 25
- voturi pentru (DA):25 1 - - 19 - - 5
- voturi împotrivă (NU):143 81 33 1 - 11 7 10
- abțineri:41 - - 29 - - 2 10
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apjok Norbert - Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
15. Banias Mircea Marius PNL NU
16. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
17. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
18. Băltărețu Viorel USR Abținere
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
21. Bîrcă Constantin PSD NU
22. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
23. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
24. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Bulai Iulian USR Abținere
28. Burciu Cristina PNL NU
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Cambera Oana-Alexandra - NU
31. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
32. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
33. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
34. Chira Claudiu-Martin - Abținere
35. Ciofu Cătălina PNL NU
36. Ciornei Radu Tudor USR NU
37. Ciubuc Ciprian - DA
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Coarnă Dumitru - DA
40. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
41. Constantin Daniel PNL NU
42. Cristea Andi-Lucian PSD NU
43. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
44. Cristian Brian USR Abținere
45. Crușoveanu Marian PNL NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR NU
47. Csoma Botond UDMR NU
48. Damian Romulus-Marius PSD NU
49. Dancă Ionel - Abținere
50. Dămureanu Ringo AUR DA
51. Dehelean Silviu USR Abținere
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
56. Dumitru Florian-Emil PNL NU
57. Enachi Raisa AUR DA
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
60. Fălcoi Nicu USR Abținere
61. Feodor Silviu Minoritati NU
62. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
63. Florea Daniel - DA
64. Florea Oana-Consuela PSD NU
65. Floroiu Ionel PSD NU
66. Flucuș Dumitru AUR DA
67. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
68. Furtună Mirela PSD NU
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Gavrilă Anamaria - NU
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
72. Georgescu Nicolae PSD NU
73. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
74. Giugea Nicolae PNL NU
75. Giurgiu Adrian USR Abținere
76. Gliga Dumitrița PSD NU
77. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
78. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
79. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
80. Gudu Michael PNL NU
81. Hajdu Gábor UDMR NU
82. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
83. Havârneanu Filip USR Abținere
84. Hărătău Elena PNL NU
85. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
86. Horga Maria-Gabriela PNL NU
87. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
88. Huțu Alexandra PSD NU
89. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
90. Ichim Cristian-Paul - NU
91. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
95. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
96. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
97. Kelemen Attila UDMR NU
98. Kiss János PNL NU
99. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
100. Könczei Csaba UDMR NU
101. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
102. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
103. Lazăr Teodor USR Abținere
104. Longher Ghervazen Minoritati NU
105. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
106. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
107. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
111. Mang Ioan PSD NU
112. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
113. Mărculescu Dumitru PNL NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
116. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
117. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
118. Miklós Zoltán UDMR NU
119. Mina Marian PSD NU
120. Mircea Florin PSD NU
121. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
122. Mitrea Dumitrina AUR DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
124. Molnar Ervin PNL NU
125. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
127. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
128. Munteanu Remus PSD NU
129. Murariu Oana USR Abținere
130. Mușoiu Ștefan PSD NU
131. Nacov Gheorghe Minoritati NU
132. Nagy Vasile AUR DA
133. Nassar Rodica PSD NU
134. Năcuță Sorin PNL NU
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
136. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
137. Neață Eugen PSD NU
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Niță Nicu PSD NU
140. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
141. Oteșanu Daniela PSD NU
142. Özmen Oana-Marciana PNL NU
143. Paladi George-Adrian PSD NU
144. Paraschiv Rodica PSD NU
145. Pavelescu Nicolae PSD NU
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
147. Piper-Savu Florin PSD NU
148. Plăiașu Gabriel - Abținere
149. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Dan-Cristian PSD NU
152. Popescu Pavel PNL NU
153. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
154. Popica Eduard-Andrei PSD NU
155. Predescu Ana-Loredana PSD NU
156. Presură Alexandra PSD NU
157. Prunean Alin-Costel - NU
158. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
159. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
160. Rizea Cristina Camelia - NU
161. Roman Florin-Claudiu PNL NU
162. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
163. Salan Viorel PSD NU
164. Sandu Viorica PSD NU
165. Sas Lóránt-Zoltan - NU
166. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
167. Scripnic Lilian AUR DA
168. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
169. Seres Dénes UDMR NU
170. Simion George-Nicolae AUR DA
171. Simonis Alfred - Robert PSD NU
172. Stancu Ionel Minoritati NU
173. Stancu Paul PSD NU
174. Stativă Irinel Ioan PSD NU
175. Stoica Diana USR Abținere
176. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
177. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
178. Szabó Ödön UDMR NU
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
180. Șișcu George PNL NU
181. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
182. Șoldan Gheorghe PSD NU
183. Tanasă Dan AUR DA
184. Tănase Antonel - Abținere
185. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
186. Tătaru Nelu PNL NU
187. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
188. Terente Eugen USR Abținere
189. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
190. Tobă Francisc - DA
191. Toda Daniel-Liviu - NU
192. Todosiu Beniamin USR Abținere
193. Toma Ilie PSD NU
194. Toma Vasilică PSD NU
195. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
196. Tudorache Daniel PSD NU
197. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
198. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
199. Turcan Raluca PNL NU
200. Tușa Adriana Diana PSD NU
201. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
202. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
203. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
204. Volosatîi Boris AUR DA
205. Vulpescu Ioan PSD NU
206. Wiener Adrian USR Abținere
207. Zakarias Zoltán UDMR NU
208. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
209. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 6:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro