Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.11.2022 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 8 noiembrie 2022, ora 12:37

Subiect vot: PL 264/2017 - amr.16
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:196 74 38 29 19 10 6 20
- voturi pentru (DA):62 - - 29 19 - 2 12
- voturi împotrivă (NU):127 74 38 - - 10 4 1
- abțineri:7 - - - - - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Alda Adrian PSD NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușceac Antonio AUR DA
7. Apjok Norbert - DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
10. Axinia Adrian-George AUR DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Banias Mircea Marius PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Benga Tudor - Vlad - DA
17. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
18. Bîrcă Constantin PSD NU
19. Blaga Daniel-Codruț USR DA
20. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR DA
25. Burciu Cristina PNL NU
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
28. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
29. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
30. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
31. Chira Claudiu-Martin - DA
32. Chirilă Virgil Alin PSD NU
33. Ciofu Cătălina PNL NU
34. Ciornei Radu Tudor USR DA
35. Ciubuc Ciprian - DA
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Coarnă Dumitru - DA
38. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
39. Constantin Daniel PNL NU
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
41. Cristea Andi-Lucian PSD NU
42. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
43. Cristian Brian USR DA
44. Crușoveanu Marian PNL NU
45. Csoma Botond UDMR NU
46. Damian Romulus-Marius PSD NU
47. Dancă Ionel - DA
48. Dămureanu Ringo AUR DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Drancă Andrei-Iulian USR DA
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
54. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
55. Dumitru Florian-Emil PNL NU
56. Enachi Raisa AUR DA
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
59. Fălcoi Nicu USR DA
60. Feodor Silviu Minoritati NU
61. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
62. Florea Daniel - NU
63. Florea Oana-Consuela PSD NU
64. Floroiu Ionel PSD NU
65. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
66. Gál Károly UDMR NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Anamaria - DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
70. Georgescu Nicolae PSD NU
71. Gheba Daniel-Sorin USR DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Giurgiu Adrian USR DA
74. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
75. Gliga Dumitrița PSD NU
76. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
77. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
78. Gudu Michael PNL NU
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
80. Hărătău Elena PNL NU
81. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
82. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
83. Huțu Alexandra PSD NU
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
85. Ichim Cristian-Paul - Abținere
86. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
88. Intotero Natalia-Elena PSD NU
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
91. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
92. Kelemen Attila UDMR NU
93. Kiss János PNL NU
94. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
95. Könczei Csaba UDMR NU
96. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
97. Lazăr Ion-Marian USR DA
98. Lazăr Teodor USR DA
99. Longher Ghervazen Minoritati NU
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
101. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
102. Macovei Silviu Nicu PSD NU
103. Mang Ioan PSD NU
104. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
105. Mărculescu Dumitru PNL NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
107. Miftode Marius-Andrei USR DA
108. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
109. Mina Marian PSD NU
110. Mircea Florin PSD NU
111. Miruță Radu-Dinel USR DA
112. Mitrea Dumitrina AUR DA
113. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
114. Molnar Ervin PNL NU
115. Molnar Radu-Iulian USR DA
116. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
117. Munteanu Remus PSD NU
118. Murariu Oana USR DA
119. Mușoiu Ștefan PSD NU
120. Nagy Szabolcs UDMR NU
121. Nagy Vasile AUR DA
122. Nassar Rodica PSD NU
123. Năcuță Sorin PNL NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
126. Neață Eugen PSD NU
127. Nechita Aurel PSD NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
130. Oteșanu Daniela PSD NU
131. Özmen Oana-Marciana PNL NU
132. Paladi George-Adrian PSD NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati NU
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pavelescu Nicolae PSD NU
136. Piper-Savu Florin PSD NU
137. Polak Tudor PNL NU
138. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
139. Pop Darius AUR DA
140. Pop Rareș Tudor USR DA
141. Popa Alexandru PNL NU
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
143. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
144. Popica Eduard-Andrei PSD NU
145. Predescu Ana-Loredana PSD NU
146. Presură Alexandra PSD NU
147. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
148. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
149. Roman Florin-Claudiu PNL NU
150. Roman Nicolae - DA
151. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
152. Salan Viorel PSD NU
153. Sandu Viorica PSD NU
154. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
155. Scripnic Lilian AUR DA
156. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
157. Seres Dénes UDMR NU
158. Simonis Alfred - Robert PSD NU
159. Solomon Adrian PSD NU
160. Stancu Paul PSD NU
161. Stativă Irinel Ioan PSD NU
162. Stănescu Vetuța PNL NU
163. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
164. Szabó Ödön UDMR NU
165. Șandru Cosmin PNL NU
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
167. Șerban Gianina AUR DA
168. Șișcu George PNL NU
169. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
170. Șoldan Gheorghe PSD NU
171. Tanasă Dan AUR DA
172. Tătaru Nelu PNL NU
173. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
174. Tobă Francisc - DA
175. Toda Daniel-Liviu - Abținere
176. Todosiu Beniamin USR DA
177. Toma Ilie PSD NU
178. Toma Vasilică PSD NU
179. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
180. Tudorache Daniel PSD NU
181. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
182. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
183. Turcan Raluca PNL NU
184. Tușa Adriana Diana PSD NU
185. Țachianu Marian PSD NU
186. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
187. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
189. Varga Glad-Aurel PNL NU
190. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
191. Volosatîi Boris AUR DA
192. Vulpescu Ioan PSD NU
193. Wiener Adrian USR DA
194. Zakarias Zoltán UDMR NU
195. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 19:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro