Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.11.2022 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 8 noiembrie 2022, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 539/2022 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 90 37 35 22 15 14 26
- voturi pentru (DA):177 90 37 34 - - 14 2
- voturi împotrivă (NU):27 - - - - 15 - 12
- abțineri:35 - - 1 22 - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR Abținere
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Tudor - Vlad - Abținere
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chira Claudiu-Martin - NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciornei Radu Tudor USR DA
44. Ciubuc Ciprian - NU
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Coarnă Dumitru - NU
47. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
48. Constantin Daniel PNL DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Damian Romulus-Marius PSD DA
58. Dancă Ionel - NU
59. Dămureanu Ringo AUR Abținere
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
66. Dumitru Florian-Emil PNL DA
67. Enachi Raisa AUR Abținere
68. Farago Petru UDMR NU
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Feodor Silviu Minoritati DA
71. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Daniel - DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR Abținere
77. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
78. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR DA
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Giurgiu Adrian USR DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
91. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
93. Gudu Michael PNL DA
94. Hajdu Gábor UDMR NU
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
96. Havârneanu Filip USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul - Abținere
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
112. Kelemen Attila UDMR NU
113. Kiss János PNL DA
114. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
116. Könczei Csaba UDMR NU
117. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Mărculescu Dumitru PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Miklós Zoltán UDMR NU
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Miruță Radu-Dinel USR DA
139. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nacov Gheorghe Minoritati DA
148. Nagy Szabolcs UDMR NU
149. Nagy Vasile AUR Abținere
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Plăiașu Gabriel - NU
168. Polak Tudor PNL DA
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
170. Pop Darius AUR Abținere
171. Pop Rareș Tudor USR DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Dan-Cristian PSD DA
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prunean Alin-Costel - Abținere
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
181. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
182. Rizea Cristina Camelia - Abținere
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
188. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
189. Scripnic Lilian AUR Abținere
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR NU
192. Simion George-Nicolae AUR Abținere
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Stancu Ionel Minoritati DA
196. Stancu Paul PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Vetuța PNL DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Stoica Diana USR Abținere
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
203. Szabó Ödön UDMR NU
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șerban Gianina AUR Abținere
206. Șișcu George PNL DA
207. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
208. Șoldan Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tanasă Dan AUR Abținere
211. Tănase Antonel - NU
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
216. Tobă Francisc - NU
217. Toda Daniel-Liviu - Abținere
218. Todosiu Beniamin USR DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Toma Vasilică PSD DA
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Țachianu Marian PSD DA
228. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
234. Volosatîi Boris AUR Abținere
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Wiener Adrian USR DA
237. Zakarias Zoltán UDMR NU
238. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro