Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.11.2022 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 8 noiembrie 2022, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 83/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.210/2020 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.99/2000 privind comercializarea produselor și serviciilor de piață
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 89 45 36 22 15 15 27
- voturi pentru (DA):248 89 45 36 22 15 15 26
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Tudor - Vlad - DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra - DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
54. Cristian Brian USR DA
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Damian Romulus-Marius PSD DA
60. Dancă Ionel - DA
61. Dămureanu Ringo AUR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Drancă Andrei-Iulian USR DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Enachi Raisa AUR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel - DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
82. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - Abținere
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin USR DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
100. Havârneanu Filip USR DA
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Horga Maria-Gabriela PNL DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
120. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
121. Könczei Csaba UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Mărculescu Dumitru PNL DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Miftode Marius-Andrei USR DA
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR DA
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
145. Molnar Ervin PNL DA
146. Molnar Radu-Iulian USR DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Murariu Oana USR DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nagy Vasile AUR DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Özmen Oana-Marciana PNL DA
165. Paladi George-Adrian PSD DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Piper-Savu Florin PSD DA
172. Plăiașu Gabriel - DA
173. Polak Tudor PNL DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
175. Pop Darius AUR DA
176. Pop Rareș Tudor USR DA
177. Popa Alexandru PNL DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Dan-Cristian PSD DA
180. Popescu Pavel PNL DA
181. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
182. Popica Eduard-Andrei PSD DA
183. Predescu Ana-Loredana PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prunean Alin-Costel - DA
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
187. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
188. Rizea Cristina Camelia - DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Nicolae - DA
191. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Sas Lóránt-Zoltan - DA
195. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
196. Scripnic Lilian AUR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Simion George-Nicolae AUR DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stoica Diana USR DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șandru Cosmin PNL DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șerban Gianina AUR DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoldan Gheorghe PSD DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Tanasă Dan AUR DA
219. Tănase Antonel - DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
223. Terente Eugen USR DA
224. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
225. Tobă Francisc - DA
226. Toda Daniel-Liviu - DA
227. Todosiu Beniamin USR DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
234. Turcan Raluca PNL DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Tuță George-Cristian PNL DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Varga Glad-Aurel PNL DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
243. Vexler Silviu Minoritati DA
244. Volosatîi Boris AUR DA
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Wiener Adrian USR DA
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 7:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro