Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.11.2022 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 8 noiembrie 2022, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 389/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.73/2021 privind unele măsuri pentru valorificarea concentratelor tehnice de uraniu din stocul de siguranță și consum, constituit în perioada 2009-2011, aflat în proprietatea privată a statului și în administrarea Companiei Naționale a Uraniului - S.A., precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.193/2018 pentru reglementarea principiilor privind asigurarea strategiei naționale a României referitoare la menținerea ciclului nuclear integrat, prin asigurarea materiei prime pentru fabricarea combustibilului nuclear necesar funcționării unităților de la Centrala Nuclearoelectrică de la Cernavodă
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:241 85 44 34 22 15 15 26
- voturi pentru (DA):209 84 44 34 - 15 13 19
- voturi împotrivă (NU):25 1 - - 22 - - 2
- abțineri:7 - - - - - 2 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra - DA
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chira Claudiu-Martin - DA
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciornei Radu Tudor USR DA
44. Ciubuc Ciprian - Abținere
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Coarnă Dumitru - NU
47. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
48. Constantin Daniel PNL DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Damian Romulus-Marius PSD DA
58. Dancă Ionel - DA
59. Dămureanu Ringo AUR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drancă Andrei-Iulian USR DA
62. Drulă Cătălin USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dumitru Florian-Emil PNL DA
66. Enachi Raisa AUR NU
67. Farago Petru UDMR DA
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
69. Fălcoi Nicu USR DA
70. Feodor Silviu Minoritati DA
71. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Daniel - DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR NU
77. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
78. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - Abținere
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Giurgiu Adrian USR DA
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
90. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - DA
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hajdu Gábor UDMR DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
95. Havârneanu Filip USR DA
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Horga Maria-Gabriela PNL DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul - DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD NU
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
127. Mang Ioan PSD DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Mărculescu Dumitru PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Miruță Radu-Dinel USR DA
138. Mitrea Dumitrina AUR NU
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Murariu Oana USR DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nacov Gheorghe Minoritati DA
147. Nagy Szabolcs UDMR DA
148. Nagy Vasile AUR NU
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PSD DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Plăiașu Gabriel - DA
166. Polak Tudor PNL DA
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
168. Pop Darius AUR NU
169. Pop Rareș Tudor USR DA
170. Popa Alexandru PNL DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Dan-Cristian PSD DA
173. Popescu Pavel PNL DA
174. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
175. Popica Eduard-Andrei PSD DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prunean Alin-Costel - DA
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
179. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
180. Rizea Cristina Camelia - DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Nicolae - Abținere
183. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
184. Salan Viorel PSD DA
185. Sandu Viorica PSD DA
186. Sas Lóránt-Zoltan - DA
187. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
188. Scripnic Lilian AUR NU
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Simion George-Nicolae AUR NU
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Stoica Diana USR DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șandru Cosmin PNL DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șerban Gianina AUR NU
206. Șișcu George PNL DA
207. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
208. Șoldan Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tanasă Dan AUR NU
211. Tănase Antonel - DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
215. Terente Eugen USR DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Tobă Francisc - NU
218. Toda Daniel-Liviu - DA
219. Todosiu Beniamin USR DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Toma Vasilică PSD DA
222. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
223. Tudorache Daniel PSD DA
224. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
225. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Tuță George-Cristian PNL DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
231. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Varga Glad-Aurel PNL DA
234. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Volosatîi Boris AUR NU
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Wiener Adrian USR DA
239. Zakarias Zoltán UDMR DA
240. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 7:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro