Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.12.2022 > 12:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 decembrie 2022, ora 12:33

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 601/2021 Legea pentru modificarea art.13 din Legea nr.153/2011 privind măsuri de creștere a calității arhitecturalambientale a clădirilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:254 92 62 33 18 13 13 23
- voturi pentru (DA):242 92 61 33 18 13 13 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:12 - 1 - - - - 11
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin - Abținere
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubuc Ciprian - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel - Abținere
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel - DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
95. Gál Károly UDMR DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Anamaria - DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
107. Grosaru Andi-Gabriel - DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - DA
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George - Abținere
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - DA
132. Lazăr Teodor USR DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
136. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
137. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR DA
156. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nagy Szabolcs UDMR DA
161. Nagy Vasile AUR DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neagu Denisa-Elena USR DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Orban Ludovic - Abținere
169. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PSD DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Panait Radu USR DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Piper-Savu Florin PSD DA
181. Polak Tudor PNL DA
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
193. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
194. Rizea Cristina Camelia - DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Sas Lóránt-Zoltan - DA
202. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
203. Scripnic Lilian AUR DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoian Maria PNL DA
215. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
216. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Șandru Cosmin PNL DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șerban Gianina AUR DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
224. Șoldan Gheorghe PSD DA
225. Șovăială Constantin - Abținere
226. Ștefan Ion - Abținere
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Tătaru Nelu PNL DA
231. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
232. Terente Eugen USR DA
233. Thellmann Christine PNL DA
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Toda Daniel-Liviu - DA
236. Todosiu Beniamin USR DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Toma Vasilică PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Tuță George-Cristian PNL DA
244. Țachianu Marian PSD DA
245. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
246. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
248. Varga Glad-Aurel PNL DA
249. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
250. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Wiener Adrian USR DA
254. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 1:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro