Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.12.2022 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 decembrie 2022, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 601/2014 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 90 58 34 17 13 13 24
- voturi pentru (DA):249 90 58 34 17 13 13 24
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel - DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Enachi Raisa AUR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel - DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Anamaria - DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin USR DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - DA
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - DA
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Ilie Victor USR DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George - DA
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
123. Kelemen Attila UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lasca Mihai Ioan - DA
128. Lazăr Teodor USR DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
147. Moisin Radu-Marin PNL DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile AUR DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Orban Ludovic - DA
164. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PSD DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Panait Radu USR DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - DA
177. Polak Tudor PNL DA
178. Pop Rareș Tudor USR DA
179. Popa Alexandru PNL DA
180. Popa Radu Mihai PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian PSD DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia - DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Nicolae - DA
192. Roșca Mircea PNL DA
193. Rujan Dumitru PNL DA
194. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Sas Lóránt-Zoltan - DA
197. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Stancu Ionel Minoritati DA
205. Stancu Paul PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Vetuța PNL DA
208. Stângă George-Cătălin PNL DA
209. Stoian Maria PNL DA
210. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
211. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șandru Cosmin PNL DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șerban Gianina AUR DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Ștefan Ion - DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tanasă Dan AUR DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
227. Terente Eugen USR DA
228. Thellmann Christine PNL DA
229. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
230. Toda Daniel-Liviu - DA
231. Todosiu Beniamin USR DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Toma Vasilică PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
236. Tudorache Daniel PSD DA
237. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
238. Tuță George-Cristian PNL DA
239. Țachianu Marian PSD DA
240. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
241. Țoiu Oana-Silvia USR DA
242. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
244. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Wiener Adrian USR DA
249. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro