Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.12.2022 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 decembrie 2022, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 475/2022 pentru completarea Legii nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:252 90 59 35 18 14 13 23
- voturi pentru (DA):249 90 58 35 18 14 12 22
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician PNL DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa AUR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel - DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Gheba Daniel-Sorin USR DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL -
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul - DA
112. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
113. Ilie Victor USR DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George - DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lasca Mihai Ioan - DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile AUR DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Orban Ludovic - DA
164. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PSD DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Panait Radu USR DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Polak Tudor PNL DA
177. Pop Rareș Tudor USR DA
178. Popa Alexandru PNL DA
179. Popa Radu Mihai PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
183. Popica Eduard-Andrei PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia - DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Nicolae - DA
192. Roșca Mircea PNL DA
193. Rujan Dumitru PNL DA
194. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sas Lóránt-Zoltan - DA
198. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
199. Scripnic Lilian AUR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stancu Ionel Minoritati DA
206. Stancu Paul PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Vetuța PNL DA
209. Stângă George-Cătălin PNL DA
210. Stoian Maria PNL DA
211. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șandru Cosmin PNL DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șerban Gianina AUR DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
221. Șoldan Gheorghe PSD DA
222. Șovăială Constantin - DA
223. Ștefan Ion - DA
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
225. Tanasă Dan AUR DA
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Tătaru Nelu PNL DA
228. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
229. Terente Eugen USR DA
230. Thellmann Christine PNL DA
231. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
232. Toda Daniel-Liviu - Abținere
233. Todosiu Beniamin USR DA
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
240. Tuță George-Cristian PNL DA
241. Țachianu Marian PSD DA
242. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
243. Țoiu Oana-Silvia USR DA
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
248. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Wiener Adrian USR DA
252. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 4:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro