Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2022 > 12:46 Versiunea pentru printare
Luni, 12 decembrie 2022, ora 12:46

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:258 68 31 26 22 8 9 24 28 13 14 7 4 4
- voturi pentru (DA):206 68 30 26 - 8 9 8 27 12 12 - 4 2
- voturi împotrivă (NU):37 - - - 22 - - 6 - - - 7 - 2
- abțineri:10 - - - - - - 9 1 - - - - -
- nu au votat:5 - 1 - - - - 1 - 1 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - NU
5. Aelenei Evdochia senator - NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
13. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
16. Badiu Georgel deputat AUR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
26. Bica Dănuț senator PNL DA
27. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
28. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
30. Bob Virgil Marius senator USR -
31. Bodea Marius senator USR DA
32. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
33. Bola Bogdan-Alexandru deputat - Abținere
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Brătescu Liviu senator PNL DA
36. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
39. Busuioc Andrei senator AUR NU
40. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
41. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
43. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
44. Cernic Sebastian senator USR DA
45. Chelaru Mircia deputat AUR NU
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
48. Chira Claudiu-Martin deputat - Abținere
49. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
52. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
53. Coarnă Dumitru deputat - NU
54. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
55. Constantin Daniel deputat PNL DA
56. Cosma Dorinel senator AUR NU
57. Crețu Gabriela senator PSD DA
58. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
60. Cristian Brian deputat USR DA
61. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
62. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
63. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
64. Csoma Botond deputat UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
66. Dancă Ionel deputat - Abținere
67. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
68. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
69. Dehelean Silviu deputat USR DA
70. Deneș Ioan senator PSD Abținere
71. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
72. Dragu Anca Dana senator USR DA
73. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
74. Drulă Cătălin deputat USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
78. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
79. Enachi Raisa deputat AUR NU
80. Farago Petru deputat UDMR DA
81. Fădor Angelica deputat PNL DA
82. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
83. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
84. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
86. Firu Stela senator PNL DA
87. Florea Daniel deputat - DA
88. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
89. Floroiu Ionel deputat PSD DA
90. Flucuș Dumitru deputat AUR NU
91. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
92. Gavrilă Anamaria deputat - NU
93. Genoiu Mihail senator PSD DA
94. Georgescu Laura senator PSD DA
95. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
97. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
98. Ghica Cristian senator USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
100. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
104. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
106. Gudu Michael deputat PNL DA
107. Hangan Andrei senator AUR NU
108. Hatos Adrian senator PNL DA
109. Hărătău Elena deputat PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
111. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
113. Huțu Alexandra deputat PSD DA
114. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
118. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
119. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
120. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
121. Kelemen Attila deputat UDMR DA
122. Kiss János deputat PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - Abținere
124. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
125. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
126. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
127. László Attila senator UDMR DA
128. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
129. Lazăr Teodor deputat USR DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
132. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
133. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
134. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
135. Mang Ioan deputat PSD DA
136. Manta Claudiu deputat PSD DA
137. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
138. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
139. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
140. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
141. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
142. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
143. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
144. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
145. Mina Marian deputat PSD DA
146. Mirea Siminica senator PSD DA
147. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
148. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
149. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
150. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
151. Mocioalcă Ion senator PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL -
153. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
155. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
156. Munteanu Remus deputat PSD DA
157. Murariu Oana deputat USR DA
158. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
159. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
160. Mutu Gabriel senator PSD DA
161. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
162. Nagy Vasile deputat AUR NU
163. Nassar Rodica deputat PSD DA
164. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
165. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
166. Neață Eugen deputat PSD DA
167. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
168. Orban Ludovic deputat - -
169. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
170. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
171. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
172. Panait Radu deputat USR DA
173. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
174. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
175. Pălărie Ștefan senator USR DA
176. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
178. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
180. Popa Alexandru deputat PNL DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
183. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
184. Popescu Pavel deputat PNL DA
185. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
186. Postică Andrei senator USR -
187. Potecă Vasilica senator PNL -
188. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
189. Prioteasa Ion senator PSD DA
190. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
191. Puiu Ovidiu senator PSD DA
192. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
193. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
194. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
195. Răducanu Sebastian senator PSD DA
196. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
197. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
199. Roman Nicolae deputat - NU
200. Rotaru Ion senator PSD DA
201. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
202. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - Abținere
203. Salan Viorel deputat PSD DA
204. Sandu Viorica deputat PSD DA
205. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
206. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
207. Scripnic Lilian deputat AUR NU
208. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
209. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
210. Solomon Adrian deputat PSD DA
211. Stan Ioan senator PSD DA
212. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
213. Stancu Paul deputat PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
215. Stănescu Paul senator PSD DA
216. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
217. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
218. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
219. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
220. Stoica Diana deputat USR DA
221. Stoica Elena deputat PSD DA
222. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
223. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
224. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
225. Șandru Cosmin deputat PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
227. Șerban Gianina deputat AUR NU
228. Șișcu George deputat PNL DA
229. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
230. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
231. Șoptică Costel deputat PNL DA
232. Șovăială Constantin deputat - Abținere
233. Tanasă Dan deputat AUR NU
234. Tănase Antonel deputat - Abținere
235. Tătaru Nelu deputat PNL DA
236. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
237. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
238. Terente Eugen deputat USR DA
239. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
240. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
241. Tobă Francisc deputat - NU
242. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
243. Todosiu Beniamin deputat USR DA
244. Toma Ilie deputat PSD DA
245. Toma Vasilică deputat PSD DA
246. Trăilă Cristina deputat PNL DA
247. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
248. Tudorache Daniel deputat PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
250. Turcan Raluca deputat PNL DA
251. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
254. Volosatîi Boris deputat AUR NU
255. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
256. Weber Mihai deputat PSD DA
257. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 19:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro