Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2022 > 13:55 Versiunea pentru printare
Luni, 12 decembrie 2022, ora 13:55

Subiect vot: Amendament paragraful 6
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:221 89 17 18 13 8 1 18 22 14 5 7 6 3
- voturi pentru (DA):184 88 16 16 - 8 - 8 22 13 5 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):26 - - - 13 - - 5 - - - 7 - 1
- abțineri:9 1 - 2 - - - 5 - 1 - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - NU
5. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Azamfirei Leonard senator PSD DA
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badiu Georgel deputat AUR NU
16. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
19. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
20. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
21. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad deputat - DA
23. Bica Dănuț senator PNL DA
24. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
25. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
27. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
28. Bola Bogdan-Alexandru deputat - Abținere
29. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
30. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL Abținere
31. Brătescu Liviu senator PNL DA
32. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
34. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
35. Busuioc Andrei senator AUR NU
36. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
37. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
38. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
39. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
40. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
41. Chira Claudiu-Martin deputat - Abținere
42. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
44. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
46. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
47. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
48. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
49. Coarnă Dumitru deputat - NU
50. Cosma Dorinel senator AUR NU
51. Crețu Gabriela senator PSD DA
52. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
54. Cristian Brian deputat USR DA
55. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
56. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
57. Csoma Botond deputat UDMR DA
58. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
59. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
60. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
61. Dehelean Silviu deputat USR DA
62. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
63. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
64. Dogariu Eugen senator PSD DA
65. Dragu Anca Dana senator USR DA
66. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
69. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
70. Fădor Angelica deputat PNL DA
71. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
72. Firu Stela senator PNL DA
73. Florea Daniel deputat - DA
74. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
75. Floroiu Ionel deputat PSD DA
76. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
77. Furtună Mirela deputat PSD DA
78. Gál Károly deputat UDMR DA
79. Gavrilă Anamaria deputat - NU
80. Genoiu Mihail senator PSD DA
81. Georgescu Laura senator PSD DA
82. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
83. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD Abținere
84. Giugea Nicolae deputat PNL -
85. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
86. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
87. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
88. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
89. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
91. Hangan Andrei senator AUR NU
92. Hărătău Elena deputat PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
94. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
95. Huțu Alexandra deputat PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
97. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
98. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
99. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
100. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
101. Ivan Dan senator USR DA
102. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
103. Kiss János deputat PNL DA
104. Könczei Csaba deputat UDMR DA
105. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
106. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
107. László Attila senator UDMR DA
108. Lavric Sorin senator AUR NU
109. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
110. Lazăr Teodor deputat USR DA
111. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
112. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
113. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
114. Mang Ioan deputat PSD DA
115. Manta Claudiu deputat PSD DA
116. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
117. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
118. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
119. Miftode Marius-Andrei deputat USR Abținere
120. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
122. Mina Marian deputat PSD DA
123. Mirea Siminica senator PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
125. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
126. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
127. Mocioalcă Ion senator PSD DA
128. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
129. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
130. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
131. Munteanu Remus deputat PSD DA
132. Murariu Oana deputat USR Abținere
133. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
134. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
135. Mutu Gabriel senator PSD DA
136. Nacov Gheorghe deputat Minoritati -
137. Nagy Vasile deputat AUR NU
138. Nassar Rodica deputat PSD DA
139. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
140. Neață Eugen deputat PSD DA
141. Niță Nicu deputat PSD DA
142. Novak Levente senator UDMR DA
143. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
144. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
145. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
146. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
147. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
148. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
149. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
151. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
152. Pop Darius deputat AUR NU
153. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
155. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
156. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
157. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
158. Potecă Vasilica senator PNL DA
159. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
160. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
161. Presură Alexandra deputat PSD DA
162. Prunean Alin-Costel deputat - DA
163. Puiu Ovidiu senator PSD DA
164. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
165. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
166. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
167. Răducanu Sebastian senator PSD DA
168. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
169. Roman Nicolae deputat - NU
170. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
171. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - Abținere
172. Salan Viorel deputat PSD DA
173. Sandu Viorica deputat PSD DA
174. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
175. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
176. Scripnic Lilian deputat AUR NU
177. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
178. Solomon Adrian deputat PSD DA
179. Stan Ioan senator PSD DA
180. Stancu Paul deputat PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
182. Stănescu Paul senator PSD DA
183. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
184. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
185. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
186. Stoica Diana deputat USR DA
187. Stoica Elena deputat PSD DA
188. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
189. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
190. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
191. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
192. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
193. Șovăială Constantin deputat - Abținere
194. Tanasă Dan deputat AUR NU
195. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
196. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
197. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
198. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
199. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
200. Tobă Francisc deputat - NU
201. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
202. Toma Ilie deputat PSD DA
203. Toma Vasilică deputat PSD DA
204. Trăilă Cristina deputat PNL DA
205. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
206. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
207. Turos Lóránd senator UDMR DA
208. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
209. Țachianu Marian deputat PSD DA
210. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
211. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
212. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
213. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
214. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
215. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
216. Volosatîi Boris deputat AUR NU
217. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
218. Weber Mihai deputat PSD DA
219. Wiener Adrian deputat USR DA
220. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
221. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 11:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro