Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 10:48

Subiect vot: PL-x 219/2022 - Amendamentele respinse, cu exceptia celor sustinute si votate in plen
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:173 52 36 28 19 14 4 20
- voturi pentru (DA):36 - 1 28 - - - 7
- voturi împotrivă (NU):108 52 35 - - 14 4 3
- abțineri:28 - - - 19 - - 9
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Badiu Georgel AUR Abținere
12. Balan Ioan PNL NU
13. Banias Mircea Marius PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bălășoiu Aurel PSD NU
16. Băltărețu Viorel USR DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Bîrcă Constantin PSD NU
21. Blaga Daniel-Codruț USR DA
22. Bola Bogdan-Alexandru - DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Buican Cristian PNL NU
25. Bulai Oana-Gianina PSD NU
26. Buzoianu Diana-Anda USR DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică PNL NU
29. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
30. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
31. Chelaru Mircia AUR Abținere
32. Chirilă Virgil Alin PSD NU
33. Ciofu Cătălina PNL NU
34. Ciornei Radu Tudor USR DA
35. Ciubuc Ciprian - NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Coarnă Dumitru - Abținere
38. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
39. Cozma Adrian-Felician PNL NU
40. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
41. Cristian Brian USR DA
42. Crîstici Ognean Minoritati NU
43. Crușoveanu Marian PNL NU
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Csoma Botond UDMR NU
46. Dămureanu Ringo AUR Abținere
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD NU
49. Drulă Cătălin USR DA
50. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
51. Dumitru Florian-Emil PNL NU
52. Enachi Raisa AUR Abținere
53. Farago Petru UDMR NU
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Fechet Mircea PNL NU
56. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
57. Florea Daniel - NU
58. Florea Oana-Consuela PSD NU
59. Flucuș Dumitru AUR Abținere
60. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
61. Furtună Mirela PSD NU
62. Gál Károly UDMR NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
64. Georgescu Nicolae PSD NU
65. Gheba Daniel-Sorin USR DA
66. Giugea Nicolae PNL NU
67. Giurgiu Adrian USR DA
68. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
69. Gliga Dumitrița PSD NU
70. Grosaru Andi-Gabriel - NU
71. Gudu Michael PNL NU
72. Hajdu Gábor UDMR NU
73. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
74. Havârneanu Filip USR DA
75. Hărătău Elena PNL DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Ichim Cristian-Paul - Abținere
78. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Ion Stelian-Cristian USR DA
81. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
82. Kelemen Attila UDMR NU
83. Kiss János PNL NU
84. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
85. Könczei Csaba UDMR NU
86. Lazăr Teodor USR DA
87. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
88. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
89. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
90. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
91. Macovei Silviu Nicu PSD NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
93. Mang Ioan PSD NU
94. Manta Claudiu PSD NU
95. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
96. Mărculescu Dumitru PNL NU
97. Miftode Marius-Andrei USR DA
98. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
99. Mina Marian PSD NU
100. Mircea Florin PSD NU
101. Miruță Radu-Dinel USR DA
102. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
103. Miuțescu Gheorghe Adrian - -
104. Molnar Radu-Iulian USR DA
105. Morar Olivia-Diana PNL NU
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Murariu Oana USR DA
108. Nacov Gheorghe Minoritati NU
109. Nagy Szabolcs UDMR NU
110. Nagy Vasile AUR Abținere
111. Năcuță Sorin PNL NU
112. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
113. Neagu Denisa-Elena USR DA
114. Neață Eugen PSD NU
115. Niță Nicu PSD NU
116. Orban Ludovic - DA
117. Oteșanu Daniela PSD NU
118. Özmen Oana-Marciana PNL NU
119. Paladi George-Adrian PSD NU
120. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
121. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
122. Piper-Savu Florin PSD NU
123. Polak Tudor PNL NU
124. Pop Darius AUR Abținere
125. Pop Rareș Tudor USR DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
127. Popica Eduard-Andrei PSD NU
128. Predescu Ana-Loredana PSD NU
129. Presură Alexandra PSD NU
130. Prună Cristina-Mădălina USR DA
131. Prunean Alin-Costel - Abținere
132. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
133. Rizea Cristina Camelia - Abținere
134. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
135. Roșca Mircea PNL NU
136. Rujan Dumitru PNL NU
137. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
138. Salan Viorel PSD NU
139. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
140. Seres Dénes UDMR NU
141. Simion George-Nicolae AUR Abținere
142. Simonis Alfred - Robert PSD NU
143. Stancu Ionel Minoritati NU
144. Stănescu Vetuța PNL NU
145. Stângă George-Cătălin PNL NU
146. Stoica Elena PSD NU
147. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
148. Szabó Ödön UDMR NU
149. Șandru Cosmin PNL NU
150. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
151. Șerban Gianina AUR Abținere
152. Șimon Gheorghe PSD NU
153. Șișcu George PNL NU
154. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
155. Tanasă Dan AUR Abținere
156. Tănase Antonel - DA
157. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
158. Tătaru Nelu PNL NU
159. Terente Eugen USR DA
160. Thellmann Christine PNL NU
161. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
162. Toda Daniel-Liviu - Abținere
163. Todosiu Beniamin USR DA
164. Toma Ilie PSD NU
165. Toma Vasilică PSD NU
166. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
167. Tudorache Daniel PSD NU
168. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
169. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
170. Turcan Raluca PNL NU
171. Țachianu Marian PSD NU
172. Volosatîi Boris AUR Abținere
173. Zakarias Zoltán UDMR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 21:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro