Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 11:04 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 11:04

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 514/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.107/2022 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.12/1998 privind transportul pe căile ferate române și reorganizarea Societății Naționale a Căilor Ferate Române, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:141 45 24 28 14 8 4 18
- voturi pentru (DA):136 45 24 27 14 8 4 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:4 - - 1 - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț - NU
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Axinia Adrian-George AUR DA
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălășoiu Aurel PSD DA
15. Băltărețu Viorel USR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bîrcă Constantin PSD DA
19. Blaga Daniel-Codruț USR DA
20. Bola Bogdan-Alexandru - DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Bulai Oana-Gianina PSD DA
24. Burciu Cristina PNL DA
25. Buzoianu Diana-Anda USR DA
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Cambera Oana-Alexandra - DA
28. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
29. Chira Claudiu-Martin - DA
30. Ciofu Cătălina PNL DA
31. Ciornei Radu Tudor USR DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Coarnă Dumitru - DA
34. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
35. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
36. Cristian Brian USR DA
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
39. Enachi Raisa AUR DA
40. Fădor Angelica PNL DA
41. Fechet Mircea PNL DA
42. Feodor Silviu Minoritati DA
43. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
44. Florea Daniel - DA
45. Florea Oana-Consuela PSD DA
46. Flucuș Dumitru AUR DA
47. Gál Károly UDMR DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gheba Daniel-Sorin USR DA
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
52. Giugea Nicolae PNL DA
53. Giurgiu Adrian USR DA
54. Gliga Dumitrița PSD DA
55. Grosaru Andi-Gabriel - DA
56. Hajdu Gábor UDMR DA
57. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
58. Havârneanu Filip USR DA
59. Hărătău Elena PNL DA
60. Ichim Cristian-Paul - DA
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
64. Kiss János PNL DA
65. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
66. Könczei Csaba UDMR DA
67. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
68. Lazăr Ion-Marian USR DA
69. Lazăr Teodor USR DA
70. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
71. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
72. Lupu Andrei-Răzvan - DA
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
75. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
76. Mang Ioan PSD DA
77. Manta Claudiu PSD DA
78. Mărculescu Dumitru PNL DA
79. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
80. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
81. Mina Marian PSD DA
82. Mircea Florin PSD DA
83. Miruță Radu-Dinel USR DA
84. Mitrea Dumitrina AUR DA
85. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
86. Molnar Radu-Iulian USR DA
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
88. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
89. Murariu Oana USR DA
90. Nagy Vasile AUR DA
91. Năcuță Sorin PNL DA
92. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
93. Neagu Denisa-Elena USR DA
94. Neață Eugen PSD DA
95. Niță Nicu PSD DA
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Özmen Oana-Marciana PNL DA
98. Paladi George-Adrian PSD DA
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
100. Piper-Savu Florin PSD DA
101. Pop Rareș Tudor USR DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popica Eduard-Andrei PSD DA
104. Predescu Ana-Loredana PSD DA
105. Presură Alexandra PSD DA
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
108. Roman Nicolae - Abținere
109. Roșca Mircea PNL DA
110. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
111. Salan Viorel PSD DA
112. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Simonis Alfred - Robert PSD DA
115. Stancu Paul PSD DA
116. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
117. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
118. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
119. Șerban Gianina AUR DA
120. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
121. Tanasă Dan AUR DA
122. Tănase Antonel - Abținere
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
124. Tătaru Nelu PNL DA
125. Terente Eugen USR DA
126. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
127. Tobă Francisc - DA
128. Toda Daniel-Liviu - DA
129. Todosiu Beniamin USR DA
130. Toma Ilie PSD DA
131. Toma Vasilică PSD DA
132. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
133. Tudorache Daniel PSD DA
134. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
135. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
136. Turcan Raluca PNL DA
137. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
138. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
139. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
140. Volosatîi Boris AUR DA
141. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 13:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro