Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 749/2022 privind unele măsuri de eficientizare a monitorizării traficului rutier
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:204 75 42 30 17 11 7 22
- voturi pentru (DA):194 75 42 30 15 11 7 14
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - 1
- abțineri:7 - - - 1 - - 6
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Albișteanu Mihail AUR NU
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badiu Georgel AUR Abținere
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad - Abținere
23. Berescu Monica-Elena USR DA
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Oana-Gianina PSD DA
29. Burciu Cristina PNL DA
30. Buzoianu Diana-Anda USR DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Cambera Oana-Alexandra - DA
34. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
36. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
37. Chelaru Mircia AUR DA
38. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
39. Chira Claudiu-Martin - DA
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Ciornei Radu Tudor USR DA
42. Ciubuc Ciprian - DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
45. Cozma Adrian-Felician PNL DA
46. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
47. Cristian Brian USR DA
48. Csoma Botond UDMR DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Damian Romulus-Marius PSD DA
51. Dancă Ionel - -
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Drancă Andrei-Iulian USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Enachi Raisa AUR DA
59. Farago Petru UDMR DA
60. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
61. Fechet Mircea PNL DA
62. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
63. Florea Daniel - DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Flucuș Dumitru AUR DA
67. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Gál Károly UDMR DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheba Daniel-Sorin USR DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
75. Gliga Dumitrița PSD DA
76. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
77. Grosaru Andi-Gabriel - DA
78. Hajdu Gábor UDMR DA
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
80. Havârneanu Filip USR DA
81. Hărătău Elena PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Horga Maria-Gabriela PNL DA
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
85. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
86. Ichim Cristian-Paul - DA
87. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
88. Ilie Victor USR DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR DA
91. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
92. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
93. Kiss János PNL DA
94. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
95. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
96. Könczei Csaba UDMR DA
97. Lazăr Ion-Marian USR DA
98. Lazăr Teodor USR DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
102. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
103. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
104. Lupu Andrei-Răzvan - DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
107. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
108. Mang Ioan PSD DA
109. Manta Claudiu PSD DA
110. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
111. Mărculescu Dumitru PNL DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Miftode Marius-Andrei USR DA
114. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
115. Miklós Zoltán UDMR DA
116. Mina Marian PSD DA
117. Mircea Florin PSD DA
118. Miruță Radu-Dinel USR DA
119. Mitrea Dumitrina AUR DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
121. Molnar Ervin PNL DA
122. Molnar Radu-Iulian USR DA
123. Morar Olivia-Diana PNL DA
124. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
125. Munteanu Remus PSD DA
126. Murariu Oana USR DA
127. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
128. Năcuță Sorin PNL DA
129. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
130. Neagu Denisa-Elena USR DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Orban Ludovic - Abținere
134. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Özmen Oana-Marciana PNL DA
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Piper-Savu Florin PSD DA
140. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
141. Pop Darius AUR DA
142. Pop Rareș Tudor USR DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Dan-Cristian PSD DA
145. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
146. Popica Eduard-Andrei PSD DA
147. Predescu Ana-Loredana PSD DA
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prună Cristina-Mădălina USR DA
150. Prunean Alin-Costel - DA
151. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
152. Rizea Cristina Camelia - DA
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
154. Roman Florin-Claudiu PNL DA
155. Roman Nicolae - Abținere
156. Rujan Dumitru PNL DA
157. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
158. Salan Viorel PSD DA
159. Sandu Viorica PSD DA
160. Sas Lóránt-Zoltan - DA
161. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Simion George-Nicolae AUR DA
164. Stancu Ionel Minoritati DA
165. Stancu Paul PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Vetuța PNL DA
168. Stoica Diana USR DA
169. Stoica Elena PSD DA
170. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Șandru Cosmin PNL DA
173. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
174. Șerban Gianina AUR DA
175. Șoldan Gheorghe PSD DA
176. Șoptică Costel PNL DA
177. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
178. Tanasă Dan AUR DA
179. Tănase Antonel - Abținere
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
181. Tătaru Nelu PNL DA
182. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
183. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
184. Terente Eugen USR DA
185. Thellmann Christine PNL DA
186. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
187. Tobă Francisc - DA
188. Toma Ilie PSD DA
189. Toma Vasilică PSD DA
190. Trăilă Cristina PNL DA
191. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
192. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
193. Turcan Raluca PNL DA
194. Țachianu Marian PSD DA
195. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
196. Țoiu Oana-Silvia USR DA
197. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
198. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
199. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
200. Volosatîi Boris AUR DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Wiener Adrian USR DA
203. Zakarias Zoltán UDMR DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 23:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro