Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:15 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 476/2019 Legea pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/1999 privind obligația operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:270 93 59 37 22 16 15 28
- voturi pentru (DA):189 93 59 3 - 16 15 3
- voturi împotrivă (NU):34 - - - 22 - - 12
- abțineri:47 - - 34 - - - 13
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Oana-Gianina PSD DA
36. Burciu Cristina PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra - NU
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR NU
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciofu Cătălina PNL DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
51. Ciubuc Ciprian - NU
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
54. Constantin Daniel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR Abținere
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - Abținere
65. Dămureanu Ringo AUR NU
66. Dehelean Silviu USR Abținere
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR NU
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fechet Mircea PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel - DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR NU
84. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - Abținere
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Giurgiu Adrian USR Abținere
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Gliga Dumitrița PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel - DA
101. Gudu Michael PNL DA
102. Hajdu Gábor UDMR DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
104. Havârneanu Filip USR Abținere
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Horga Maria-Gabriela PNL DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - NU
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR Abținere
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
119. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
121. Kelemen Attila UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
128. Lazăr Teodor USR Abținere
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
134. Lupu Andrei-Răzvan - NU
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
150. Mitrea Dumitrina AUR NU
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
157. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Murariu Oana USR Abținere
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nagy Szabolcs UDMR DA
163. Nagy Vasile AUR NU
164. Năcuță Sorin PNL DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
166. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
167. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
168. Neață Eugen PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Orban Ludovic - Abținere
171. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Özmen Oana-Marciana PNL DA
174. Paladi George-Adrian PSD DA
175. Panait Radu USR Abținere
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pavelescu Nicolae PSD DA
178. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
179. Pecingină Gheorghe PNL DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Piper-Savu Florin PSD DA
183. Plăiașu Gabriel - Abținere
184. Polak Tudor PNL DA
185. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
186. Pop Darius AUR NU
187. Pop Rareș Tudor USR DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Dan-Cristian PSD DA
190. Popescu Pavel PNL DA
191. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
192. Popica Eduard-Andrei PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana PSD DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
196. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
197. Prunean Alin-Costel - NU
198. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
199. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
200. Rizea Cristina Camelia - NU
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Nicolae - Abținere
204. Roșca Mircea PNL DA
205. Rujan Dumitru PNL DA
206. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Sas Lóránt-Zoltan - NU
210. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simion George-Nicolae AUR NU
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Vetuța PNL DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Diana USR Abținere
222. Stoica Elena PSD DA
223. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șandru Cosmin PNL DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șerban Gianina AUR NU
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL DA
231. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
232. Șoldan Gheorghe PSD DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șovăială Constantin - Abținere
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tanasă Dan AUR NU
237. Tănase Antonel - Abținere
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Tătaru Nelu PNL DA
240. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
241. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
242. Terente Eugen USR Abținere
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Tobă Francisc - NU
246. Toda Daniel-Liviu - NU
247. Todosiu Beniamin USR Abținere
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tuță George-Cristian PNL DA
257. Țachianu Marian PSD DA
258. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
259. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vîlceanu Dan PNL DA
265. Volosatîi Boris AUR NU
266. Weber Mihai PSD DA
267. Wiener Adrian USR Abținere
268. Zakarias Zoltán UDMR DA
269. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 9:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro