Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:26 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:26

Poziție pe
ordinea de zi:
32
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 397/2018 Legea privind instituirea Zilei Victoriei Revoluției de la 1848 și a Democrației Românești și declararea unor municipii ca orașe - martir ale Revoluției de la 1848
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:270 95 62 39 19 12 14 29
- voturi pentru (DA):205 94 62 1 19 7 14 8
- voturi împotrivă (NU):6 1 - - - 1 - 4
- abțineri:57 - - 38 - 4 - 15
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Berescu Monica-Elena USR Abținere
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
52. Ciubuc Ciprian - Abținere
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR Abținere
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - -
66. Dămureanu Ringo AUR DA
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fechet Mircea PNL DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel - DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR Abținere
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR Abținere
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
105. Havârneanu Filip USR Abținere
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Horga Maria-Gabriela PNL DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - Abținere
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Ilie Victor USR Abținere
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR Abținere
127. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
128. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
129. Lazăr Teodor USR Abținere
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
133. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
135. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
150. Mitrea Dumitrina AUR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Murariu Oana USR Abținere
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
162. Nagy Vasile AUR DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
167. Neață Eugen PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - -
170. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian PSD DA
174. Panait Radu USR Abținere
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
178. Pecingină Gheorghe PNL DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Plăiașu Gabriel - NU
183. Polak Tudor PNL DA
184. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
185. Pop Darius AUR DA
186. Pop Rareș Tudor USR DA
187. Popa Alexandru PNL DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Dan-Cristian PSD DA
190. Popescu Pavel PNL DA
191. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
192. Popica Eduard-Andrei PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana PSD DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
196. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
197. Prunean Alin-Costel - Abținere
198. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
199. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
200. Rizea Cristina Camelia - Abținere
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Nicolae - DA
204. Roșca Mircea PNL DA
205. Rujan Dumitru PNL DA
206. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Seres Dénes UDMR Abținere
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
212. Simion George-Nicolae AUR DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Solomon Adrian PSD NU
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stănescu Vetuța PNL DA
218. Stângă George-Cătălin PNL DA
219. Stoian Maria PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Diana USR Abținere
222. Stoica Elena PSD DA
223. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Șandru Cosmin PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Șovăială Constantin - NU
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tanasă Dan AUR DA
236. Tănase Antonel - DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Tătaru Nelu PNL DA
239. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
240. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
241. Terente Eugen USR Abținere
242. Thellmann Christine PNL DA
243. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
244. Tobă Francisc - DA
245. Toda Daniel-Liviu - Abținere
246. Todosiu Beniamin USR Abținere
247. Toma Ilie PSD DA
248. Toma Vasilică PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
253. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tuță George-Cristian PNL DA
256. Țachianu Marian PSD DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
258. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
259. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vîlceanu Dan PNL DA
265. Volosatîi Boris AUR DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Wiener Adrian USR Abținere
268. Zakarias Zoltán UDMR NU
269. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 17:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro