Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:27 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
33
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 75/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.3/2022 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.118/2021 privind stabilirea unei scheme de compensare pentru consumul de energie electrica și gaze naturale pentru sezonul rece 2021-2022, precum și pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.27/1996 privind acordarea de facilități persoanelor care domiciliază sau lucrează în unele localități din Munții Apuseni și în Rezervația Biosferei „Delta Dunării”
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 95 62 39 21 17 14 30
- voturi pentru (DA):207 95 62 2 - 17 14 17
- voturi împotrivă (NU):9 - - - - - - 9
- abțineri:62 - - 37 21 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR Abținere
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Berescu Monica-Elena USR Abținere
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Chelaru Mircia AUR Abținere
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
49. Chira Claudiu-Martin - NU
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
54. Ciubuc Ciprian - Abținere
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR Abținere
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - NU
69. Dămureanu Ringo AUR Abținere
70. Dehelean Silviu USR Abținere
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
73. Drulă Cătălin USR Abținere
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa AUR Abținere
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Florea Daniel - DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR Abținere
88. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR Abținere
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - DA
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
109. Havârneanu Filip USR Abținere
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Horga Maria-Gabriela PNL DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul - DA
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR Abținere
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
133. Lazăr Teodor USR Abținere
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan - DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manta Claudiu PSD DA
145. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
146. Mărculescu Dumitru PNL DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
150. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
155. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
156. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Ervin PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
160. Morar Olivia-Diana PNL DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR DA
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nagy Szabolcs UDMR DA
167. Nagy Vasile AUR Abținere
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
172. Neață Eugen PSD DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Orban Ludovic - NU
175. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Özmen Oana-Marciana PNL DA
178. Paladi George-Adrian PSD DA
179. Panait Radu USR Abținere
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
183. Pecingină Gheorghe PNL DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Piper-Savu Florin PSD DA
187. Plăiașu Gabriel - NU
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
190. Pop Darius AUR Abținere
191. Pop Rareș Tudor USR Abținere
192. Popa Alexandru PNL DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
197. Popica Eduard-Andrei PSD DA
198. Predescu Ana-Loredana PSD DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
202. Prunean Alin-Costel - DA
203. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
204. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
205. Rizea Cristina Camelia - DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Nicolae - DA
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
212. Salan Viorel PSD DA
213. Sandu Viorica PSD DA
214. Sas Lóránt-Zoltan - DA
215. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simion George-Nicolae AUR Abținere
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Diana USR Abținere
229. Stoica Elena PSD DA
230. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șerban Gianina AUR Abținere
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Șovăială Constantin - NU
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tanasă Dan AUR Abținere
244. Tănase Antonel - NU
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR DA
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Tobă Francisc - Abținere
253. Toda Daniel-Liviu - DA
254. Todosiu Beniamin USR Abținere
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tuță George-Cristian PNL DA
264. Țachianu Marian PSD DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
266. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
269. Varga Glad-Aurel PNL DA
270. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR Abținere
274. Weber Mihai PSD DA
275. Wiener Adrian USR Abținere
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 8:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro