Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:36 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:36

Poziție pe
ordinea de zi:
36
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 225/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.28/2022 pentru modificarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:267 94 59 37 20 15 13 29
- voturi pentru (DA):267 94 59 37 20 15 13 29
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - DA
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa AUR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Daniel - DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin USR DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Giurgiu Adrian USR DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - DA
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Horga Maria-Gabriela PNL DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
123. Kelemen Attila UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
128. Lazăr Ion-Marian USR DA
129. Lazăr Teodor USR DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
133. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
135. Lupu Andrei-Răzvan - DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
139. Mang Ioan PSD DA
140. Manta Claudiu PSD DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Mitrea Dumitrina AUR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Murariu Oana USR DA
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nagy Vasile AUR DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neagu Denisa-Elena USR DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - DA
169. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PSD DA
173. Panait Radu USR DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Plăiașu Gabriel - DA
181. Polak Tudor PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
183. Pop Darius AUR DA
184. Pop Rareș Tudor USR DA
185. Popa Alexandru PNL DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana PSD DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Prunean Alin-Costel - DA
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
197. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
198. Rizea Cristina Camelia - DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Nicolae - DA
202. Roșca Mircea PNL DA
203. Rujan Dumitru PNL DA
204. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
205. Salan Viorel PSD DA
206. Sandu Viorica PSD DA
207. Sas Lóránt-Zoltan - DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion George-Nicolae AUR DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stancu Paul PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Vetuța PNL DA
217. Stângă George-Cătălin PNL DA
218. Stoian Maria PNL DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stoica Diana USR DA
221. Stoica Elena PSD DA
222. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șandru Cosmin PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
234. Tanasă Dan AUR DA
235. Tănase Antonel - DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Tătaru Nelu PNL DA
238. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
239. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
240. Terente Eugen USR DA
241. Thellmann Christine PNL DA
242. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
243. Tobă Francisc - DA
244. Toda Daniel-Liviu - DA
245. Todosiu Beniamin USR DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Toma Vasilică PSD DA
248. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Tuță George-Cristian PNL DA
253. Țachianu Marian PSD DA
254. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
255. Țoiu Oana-Silvia USR DA
256. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Varga Glad-Aurel PNL DA
259. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Volosatîi Boris AUR DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Wiener Adrian USR DA
265. Zakarias Zoltán UDMR DA
266. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 3:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro