Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
40
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 252/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.37/2022 privind asigurarea de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Sănătății, a sumelor necesare acoperirii plății TVA aferente bunurilor și serviciilor achiziționate în cadrul Programului ROU-T-MOH „Abordarea provocărilor sistemului de sănătate privind controlul tuberculozei În România" finanțat de Fondul Global de Luptă Împotriva HIV/SIDA, Tuberculozei și Malariei, aprobat pentru perioada 1 octombrie 2018-31 martie 2023, precum și pentru abrogarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.112/2020 pentru asigurarea de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Sănătății, a sumelor necesare acoperirii plății TVA aferente bunurilor și serviciilor achiziționate în cadrul Programului ROU-T-MOH „Abordarea provocărilor sistemului de sănătate privind controlul tuberculozei în România”
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:270 95 57 38 21 17 13 29
- voturi pentru (DA):268 95 57 37 21 17 13 28
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Ciubuc Ciprian - DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR -
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - DA
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa AUR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Daniel - DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - NU
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin USR DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Giurgiu Adrian USR DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - DA
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
123. Kelemen Attila UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
126. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
127. Könczei Csaba UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Mitrea Dumitrina AUR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Murariu Oana USR DA
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nagy Vasile AUR DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Neagu Denisa-Elena USR DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - DA
170. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian PSD DA
174. Panait Radu USR DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
178. Pecingină Gheorghe PNL DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Piper-Savu Florin PSD DA
181. Plăiașu Gabriel - DA
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
184. Pop Darius AUR DA
185. Pop Rareș Tudor USR DA
186. Popa Alexandru PNL DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Dan-Cristian PSD DA
189. Popescu Pavel PNL DA
190. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
191. Popica Eduard-Andrei PSD DA
192. Predescu Ana-Loredana PSD DA
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Prunean Alin-Costel - DA
197. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
198. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
199. Rizea Cristina Camelia - DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Nicolae - DA
203. Roșca Mircea PNL DA
204. Rujan Dumitru PNL DA
205. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan - DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
211. Simion George-Nicolae AUR DA
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stancu Ionel Minoritati DA
215. Stancu Paul PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Vetuța PNL DA
218. Stângă George-Cătălin PNL DA
219. Stoian Maria PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Diana USR DA
222. Stoica Elena PSD DA
223. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șandru Cosmin PNL DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șerban Gianina AUR DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL DA
231. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
232. Șoldan Gheorghe PSD DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șovăială Constantin - DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tanasă Dan AUR DA
237. Tănase Antonel - DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Tătaru Nelu PNL DA
240. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
241. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
242. Terente Eugen USR DA
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Toda Daniel-Liviu - DA
246. Todosiu Beniamin USR DA
247. Toma Ilie PSD DA
248. Toma Vasilică PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
253. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tuță George-Cristian PNL DA
256. Țachianu Marian PSD DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
258. Țoiu Oana-Silvia USR DA
259. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vîlceanu Dan PNL DA
265. Volosatîi Boris AUR DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Wiener Adrian USR DA
268. Zakarias Zoltán UDMR DA
269. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 8:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro