Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 514/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.107/2022 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.12/1998 privind transportul pe căile ferate române și reorganizarea Societății Naționale a Căilor Ferate Române, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:270 94 57 38 21 17 13 30
- voturi pentru (DA):194 94 55 - - 17 13 15
- voturi împotrivă (NU):26 - 2 - 21 - - 3
- abțineri:50 - - 38 - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR Abținere
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR Abținere
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Berescu Monica-Elena USR Abținere
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Chelaru Mircia AUR NU
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
50. Ciubuc Ciprian - NU
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - NU
53. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
54. Constantin Daniel PNL DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR Abținere
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dămureanu Ringo AUR NU
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR NU
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Daniel - DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR NU
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR Abținere
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - DA
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
106. Havârneanu Filip USR Abținere
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - Abținere
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR Abținere
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
119. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
121. Kelemen Attila UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
128. Lazăr Teodor USR Abținere
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
132. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
133. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
134. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Miklós Zoltán UDMR DA
146. Mina Marian PSD DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Mitrea Dumitrina AUR NU
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Molnar Ervin PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
153. Morar Olivia-Diana PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Murariu Oana USR Abținere
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nagy Vasile AUR NU
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
165. Neață Eugen PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - DA
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Özmen Oana-Marciana PNL DA
171. Paladi George-Adrian PSD DA
172. Panait Radu USR Abținere
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
176. Pecingină Gheorghe PNL NU
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Plăiașu Gabriel - DA
181. Polak Tudor PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
183. Pop Darius AUR NU
184. Pop Rareș Tudor USR Abținere
185. Popa Alexandru PNL DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana PSD DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
195. Prunean Alin-Costel - Abținere
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
197. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
198. Rizea Cristina Camelia - Abținere
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Nicolae - Abținere
202. Roșca Mircea PNL DA
203. Rujan Dumitru PNL DA
204. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
205. Salan Viorel PSD DA
206. Sandu Viorica PSD DA
207. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion George-Nicolae AUR NU
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stancu Paul PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Vetuța PNL DA
217. Stângă George-Cătălin PNL DA
218. Stoian Maria PNL DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stoica Diana USR Abținere
221. Stoica Elena PSD DA
222. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șandru Cosmin PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR NU
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Șovăială Constantin - DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tanasă Dan AUR NU
236. Tănase Antonel - DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Tătaru Nelu PNL DA
239. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
240. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
241. Terente Eugen USR Abținere
242. Thellmann Christine PNL DA
243. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
244. Tobă Francisc - NU
245. Toda Daniel-Liviu - Abținere
246. Todosiu Beniamin USR Abținere
247. Toma Ilie PSD DA
248. Toma Vasilică PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
253. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tuță George-Cristian PNL DA
256. Țachianu Marian PSD DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
258. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
259. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vîlceanu Dan PNL NU
265. Volosatîi Boris AUR NU
266. Weber Mihai PSD DA
267. Wiener Adrian USR Abținere
268. Zakarias Zoltán UDMR DA
269. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 9:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro