Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:50

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 219/2022 privind protecția avertizorilor în interes public
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 90 49 38 20 16 13 30
- voturi pentru (DA):191 88 48 - 20 16 13 6
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - - - - 1
- abțineri:60 - - 38 - - - 22
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR Abținere
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad - Abținere
25. Berescu Monica-Elena USR Abținere
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
28. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
29. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD NU
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
42. Chira Claudiu-Martin - Abținere
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cozma Adrian-Felician PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Cristian Brian USR Abținere
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Damian Romulus-Marius PSD DA
62. Dancă Ionel - Abținere
63. Dămureanu Ringo AUR DA
64. Dehelean Silviu USR Abținere
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
67. Drulă Cătălin USR Abținere
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Enachi Raisa AUR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fechet Mircea PNL DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
78. Florea Daniel - DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Giurgiu Adrian USR Abținere
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Gliga Dumitrița PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - DA
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
103. Havârneanu Filip USR Abținere
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Horga Maria-Gabriela PNL DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul - Abținere
112. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
113. Ilie Victor USR Abținere
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD NU
116. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
126. Lazăr Teodor USR Abținere
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
149. Morar Olivia-Diana PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Murariu Oana USR Abținere
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile AUR DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Orban Ludovic - -
164. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PSD DA
168. Panait Radu USR Abținere
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe PNL DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - Abținere
177. Polak Tudor PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
179. Pop Rareș Tudor USR Abținere
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
187. Prunean Alin-Costel - Abținere
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia - Abținere
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Nicolae - Abținere
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL -
201. Simion George-Nicolae AUR DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stancu Paul PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stoica Diana USR Abținere
208. Stoica Elena PSD DA
209. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șandru Cosmin PNL DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șerban Gianina AUR DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
218. Șoldan Gheorghe PSD DA
219. Șoptică Costel PNL DA
220. Șovăială Constantin - Abținere
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tanasă Dan AUR DA
223. Tănase Antonel - Abținere
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
227. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
228. Terente Eugen USR Abținere
229. Thellmann Christine PNL DA
230. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
231. Tobă Francisc - DA
232. Toda Daniel-Liviu - Abținere
233. Todosiu Beniamin USR Abținere
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
240. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Tuță George-Cristian PNL DA
243. Țachianu Marian PSD DA
244. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
245. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
246. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
248. Varga Glad-Aurel PNL DA
249. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Volosatîi Boris AUR DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Wiener Adrian USR Abținere
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 9:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro