Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
41
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 31/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/2022 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.121/2021 privind stabilirea unor măsuri la nivelul administrației publice centrale și pentru modificarea și completarea unor acte normative, precum și pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:265 93 53 38 20 17 14 30
- voturi pentru (DA):182 93 53 - - 17 14 5
- voturi împotrivă (NU):70 - - 38 20 - - 12
- abțineri:13 - - - - - - 13
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Oana-Gianina PSD DA
36. Burciu Cristina PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda USR NU
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Chelaru Mircia AUR NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chira Claudiu-Martin - NU
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR NU
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
54. Constantin Daniel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - NU
65. Dămureanu Ringo AUR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR NU
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa AUR NU
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fechet Mircea PNL DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel - DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR NU
84. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin USR NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR NU
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - DA
102. Hajdu Gábor UDMR DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
104. Havârneanu Filip USR NU
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Horga Maria-Gabriela PNL DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - Abținere
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR NU
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR NU
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
124. Könczei Csaba UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lazăr Ion-Marian USR NU
127. Lazăr Teodor USR NU
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Mărculescu Dumitru PNL DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Miftode Marius-Andrei USR NU
143. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
144. Miklós Zoltán UDMR DA
145. Mina Marian PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Mitrea Dumitrina AUR NU
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR NU
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Murariu Oana USR NU
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Nacov Gheorghe Minoritati DA
158. Nagy Szabolcs UDMR DA
159. Nagy Vasile AUR NU
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neagu Denisa-Elena USR NU
164. Neață Eugen PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - NU
167. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PSD DA
171. Panait Radu USR NU
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
175. Pecingină Gheorghe PNL DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Plăiașu Gabriel - NU
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
182. Pop Rareș Tudor USR NU
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
186. Popica Eduard-Andrei PSD DA
187. Predescu Ana-Loredana PSD DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR NU
191. Prunean Alin-Costel - Abținere
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
193. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
194. Rizea Cristina Camelia - Abținere
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Roman Nicolae - Abținere
198. Roșca Mircea PNL DA
199. Rujan Dumitru PNL DA
200. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
201. Salan Viorel PSD DA
202. Sandu Viorica PSD DA
203. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
206. Simion George-Nicolae AUR NU
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoian Maria PNL DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Diana USR NU
217. Stoica Elena PSD DA
218. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR NU
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoldan Gheorghe PSD DA
227. Șoptică Costel PNL DA
228. Șovăială Constantin - NU
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tanasă Dan AUR NU
231. Tănase Antonel - NU
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Tătaru Nelu PNL DA
234. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
235. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
236. Terente Eugen USR NU
237. Thellmann Christine PNL DA
238. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
239. Tobă Francisc - NU
240. Toda Daniel-Liviu - Abținere
241. Todosiu Beniamin USR NU
242. Toma Ilie PSD DA
243. Toma Vasilică PSD DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
248. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Tuță George-Cristian PNL DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia USR NU
254. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
256. Varga Glad-Aurel PNL DA
257. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vîlceanu Dan PNL DA
260. Volosatîi Boris AUR NU
261. Weber Mihai PSD DA
262. Wiener Adrian USR NU
263. Zakarias Zoltán UDMR DA
264. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 1:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro