Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2022 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 13 decembrie 2022, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 395/2022 pentru modificarea și completarea Legii minelor nr.85/2003
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:264 92 55 37 20 17 14 29
- voturi pentru (DA):252 92 55 35 20 17 14 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:12 - - 2 - - - 10
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Oana-Gianina PSD DA
36. Burciu Cristina PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Constantin Daniel PNL DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dămureanu Ringo AUR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Daniel - DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin USR DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - DA
102. Hajdu Gábor UDMR DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
104. Havârneanu Filip USR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Horga Maria-Gabriela PNL DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul - Abținere
112. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
113. Ilie Victor USR DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
151. Morar Olivia-Diana PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Munteanu Remus PSD DA
154. Murariu Oana USR DA
155. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
156. Nacov Gheorghe Minoritati DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nagy Vasile AUR DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neagu Denisa-Elena USR DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana PNL DA
168. Paladi George-Adrian PSD DA
169. Panait Radu USR DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
173. Pecingină Gheorghe PNL DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Plăiașu Gabriel - DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
179. Pop Rareș Tudor USR DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Dan-Cristian PSD DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Predescu Ana-Loredana PSD DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Prunean Alin-Costel - Abținere
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia - Abținere
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - DA
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simion George-Nicolae AUR DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stângă George-Cătălin PNL DA
212. Stoian Maria PNL DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stoica Diana USR DA
215. Stoica Elena PSD DA
216. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șandru Cosmin PNL DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tanasă Dan AUR DA
230. Tănase Antonel - DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Tobă Francisc - DA
239. Toda Daniel-Liviu - Abținere
240. Todosiu Beniamin USR DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Toma Vasilică PSD DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
245. Tudorache Daniel PSD DA
246. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
247. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Tuță George-Cristian PNL DA
250. Țachianu Marian PSD DA
251. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
252. Țoiu Oana-Silvia USR DA
253. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
255. Varga Glad-Aurel PNL DA
256. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vîlceanu Dan PNL DA
259. Volosatîi Boris AUR DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Wiener Adrian USR DA
262. Zakarias Zoltán UDMR DA
263. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 12:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro