Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:42

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Art. 23
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:285 79 43 33 17 14 9 24 26 14 14 7 3 2
- voturi pentru (DA):189 79 43 - - 14 9 1 26 14 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):94 - - 33 17 - - 22 - - 14 6 - 2
- abțineri:2 - - - - - - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badiu Georgel deputat AUR NU
21. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
29. Bodea Marius senator USR NU
30. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
31. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
32. Bordei Cristian senator USR NU
33. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
35. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
36. Buican Cristian deputat PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
40. Burciu Cristina deputat PNL DA
41. Busuioc Andrei senator AUR NU
42. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
43. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
45. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
46. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR Abținere
47. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
49. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
50. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
51. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
52. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
54. Ciubuc Ciprian deputat - NU
55. Cîtea Vasile deputat PSD DA
56. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
57. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
58. Crețu Gabriela senator PSD DA
59. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
61. Cristian Brian deputat USR NU
62. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
64. Csoma Botond deputat UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
66. Cupșa Ioan deputat PNL DA
67. Dancă Ionel deputat - NU
68. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
69. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
70. Dăneasă Mircea senator AUR NU
71. Dehelean Silviu deputat USR NU
72. Deneș Ioan senator PSD DA
73. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
74. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
75. Dogariu Eugen senator PSD DA
76. Dragu Anca Dana senator USR NU
77. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
80. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
81. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
82. Enachi Raisa deputat AUR NU
83. Farago Petru deputat UDMR DA
84. Fădor Angelica deputat PNL DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
86. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
87. Firu Stela senator PNL DA
88. Floroiu Ionel deputat PSD DA
89. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
90. Furtună Mirela deputat PSD DA
91. Gál Károly deputat UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
93. Genoiu Mihail senator PSD DA
94. Georgescu Laura senator PSD DA
95. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
97. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
98. Ghica Cristian senator USR NU
99. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
100. Giugea Nicolae deputat PNL DA
101. Giurgiu Adrian deputat USR NU
102. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
103. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
106. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
108. Gudu Michael deputat PNL DA
109. Guran Virgil senator PNL DA
110. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
111. Hangan Andrei senator AUR NU
112. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
113. Havârneanu Filip deputat USR NU
114. Hărătău Elena deputat PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
116. Humelnicu Marius senator PSD DA
117. Huțu Alexandra deputat PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
119. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
120. Ilie Victor deputat USR NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
124. Ionescu George deputat - NU
125. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
126. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
127. Kelemen Attila deputat UDMR DA
128. Kiss János deputat PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
130. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
131. Könczei Csaba deputat UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
133. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
134. Lavric Sorin senator AUR NU
135. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
136. Lazăr Teodor deputat USR NU
137. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
138. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
140. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
142. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
145. Mang Ioan deputat PSD DA
146. Manta Claudiu deputat PSD DA
147. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
148. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
149. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
150. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
152. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
153. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
154. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
155. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
156. Mina Marian deputat PSD DA
157. Mircea Florin deputat PSD DA
158. Mirea Siminica senator PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
160. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
161. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
162. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
163. Mocioalcă Ion senator PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
165. Molnar Ervin deputat PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
167. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
168. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
169. Munteanu Remus deputat PSD DA
170. Murariu Oana deputat USR NU
171. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
172. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
173. Mutu Gabriel senator PSD DA
174. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
175. Nagy Vasile deputat AUR NU
176. Nassar Rodica deputat PSD DA
177. Năcuță Sorin deputat PNL DA
178. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
180. Neagu Ionuț senator AUR NU
181. Neagu Nicolae senator PNL DA
182. Neață Eugen deputat PSD DA
183. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
184. Niță Nicu deputat PSD DA
185. Novak Levente senator UDMR DA
186. Oprinoiu Aurel senator USR NU
187. Orban Ludovic deputat - NU
188. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
189. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
190. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
191. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
193. Pandea Ciprian senator PNL DA
194. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
195. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
196. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
197. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
199. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
201. Pop Darius deputat AUR NU
202. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
204. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
205. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
206. Postică Andrei senator USR NU
207. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
208. Presură Alexandra deputat PSD DA
209. Prioteasa Ion senator PSD DA
210. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
211. Prunean Alin-Costel deputat - NU
212. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
213. Puiu Ovidiu senator PSD DA
214. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
215. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
216. Răducanu Sebastian senator PSD DA
217. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
218. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
219. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
220. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
221. Salan Viorel deputat PSD DA
222. Sandu Viorica deputat PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
224. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
225. Scripnic Lilian deputat AUR NU
226. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
227. Seres Dénes deputat UDMR DA
228. Stan Ioan senator PSD DA
229. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
230. Stancu Paul deputat PSD DA
231. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
232. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
233. Stoian Maria deputat PNL DA
234. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
235. Stoica Diana deputat USR NU
236. Stoica Elena deputat PSD DA
237. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
238. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
239. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
240. Șandru Cosmin deputat PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
242. Șerban Gianina deputat AUR NU
243. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
244. Șișcu George deputat PNL DA
245. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
246. Șoptică Costel deputat PNL DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
248. Tanasă Dan deputat AUR NU
249. Tănase Antonel deputat - NU
250. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
251. Tătaru Nelu deputat PNL DA
252. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
253. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
254. Terente Eugen deputat USR NU
255. Thellmann Christine deputat PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
257. Tobă Francisc deputat - NU
258. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
259. Todosiu Beniamin deputat USR NU
260. Toma Ilie deputat PSD DA
261. Toma Vasilică deputat PSD DA
262. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
263. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
264. Tudorache Daniel deputat PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
267. Turos Lóránd senator UDMR DA
268. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
269. Țachianu Marian deputat PSD DA
270. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
271. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
272. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
273. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
274. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
276. Veștea Mihail senator PNL DA
277. Vicol Costel senator USR NU
278. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
279. Vlașin Sorin senator PSD DA
280. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
281. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
282. Weber Mihai deputat PSD DA
283. Wiener Adrian deputat USR NU
284. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 8:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro