Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:42

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Art. 24
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:283 79 40 34 16 14 9 23 25 16 14 7 3 3
- voturi pentru (DA):187 79 40 - - 14 9 1 25 16 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):93 - - 34 16 - - 21 - - 14 6 - 2
- abțineri:3 - - - - - - 1 - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
5. Aelenei Evdochia senator - Abținere
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
11. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
21. Badiu Georgel deputat AUR NU
22. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
23. Balan Ioan deputat PNL DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băltărețu Viorel deputat USR NU
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
30. Bica Dănuț senator PNL DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bodea Marius senator USR NU
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
35. Bordei Cristian senator USR NU
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
38. Buican Cristian deputat PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
42. Burciu Cristina deputat PNL DA
43. Busuioc Andrei senator AUR NU
44. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
45. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
47. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
48. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR Abținere
49. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
51. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
52. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
53. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
54. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
56. Ciubuc Ciprian deputat - NU
57. Cîtea Vasile deputat PSD DA
58. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
59. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
60. Crețu Gabriela senator PSD DA
61. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
63. Cristian Brian deputat USR NU
64. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
66. Csoma Botond deputat UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
68. Cupșa Ioan deputat PNL DA
69. Dancă Ionel deputat - NU
70. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
71. Dăneasă Mircea senator AUR NU
72. Dehelean Silviu deputat USR NU
73. Deneș Ioan senator PSD DA
74. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
75. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
76. Dogariu Eugen senator PSD DA
77. Dragu Anca Dana senator USR NU
78. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
81. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
82. Enachi Raisa deputat AUR NU
83. Fădor Angelica deputat PNL DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
85. Fechet Mircea deputat PNL DA
86. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
87. Firu Stela senator PNL DA
88. Floroiu Ionel deputat PSD DA
89. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
90. Furtună Mirela deputat PSD DA
91. Gál Károly deputat UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
93. Genoiu Mihail senator PSD DA
94. Georgescu Laura senator PSD DA
95. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
97. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
98. Ghica Cristian senator USR NU
99. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
100. Giurgiu Adrian deputat USR NU
101. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
102. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
106. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
108. Gudu Michael deputat PNL DA
109. Guran Virgil senator PNL DA
110. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
111. Hangan Andrei senator AUR NU
112. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
113. Hatos Adrian senator PNL DA
114. Havârneanu Filip deputat USR NU
115. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
116. Humelnicu Marius senator PSD DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
118. Huțu Alexandra deputat PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
120. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
121. Ilie Victor deputat USR NU
122. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
125. Ionescu George deputat - NU
126. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
127. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
128. Kelemen Attila deputat UDMR DA
129. Kiss János deputat PNL DA
130. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
131. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
132. Könczei Csaba deputat UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
134. Lavric Sorin senator AUR NU
135. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
136. Lazăr Teodor deputat USR NU
137. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
138. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
140. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
142. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
143. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
145. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
146. Mang Ioan deputat PSD DA
147. Manta Claudiu deputat PSD DA
148. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
149. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
150. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
151. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
153. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
154. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
155. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
156. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
157. Mina Marian deputat PSD DA
158. Mircea Florin deputat PSD DA
159. Mirea Siminica senator PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
161. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
162. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
163. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
164. Mocioalcă Ion senator PSD DA
165. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
166. Molnar Ervin deputat PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
168. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
169. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
170. Munteanu Remus deputat PSD DA
171. Murariu Oana deputat USR NU
172. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
173. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
174. Mutu Gabriel senator PSD DA
175. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
176. Nagy Vasile deputat AUR NU
177. Nassar Rodica deputat PSD DA
178. Năcuță Sorin deputat PNL DA
179. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
180. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
181. Neagu Ionuț senator AUR NU
182. Neagu Nicolae senator PNL DA
183. Neață Eugen deputat PSD DA
184. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
185. Niță Nicu deputat PSD DA
186. Novak Levente senator UDMR DA
187. Orban Ludovic deputat - NU
188. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
189. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
190. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
191. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
193. Pandea Ciprian senator PNL DA
194. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
195. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
196. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
197. Pălărie Ștefan senator USR NU
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
200. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
202. Pop Darius deputat AUR NU
203. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
205. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
206. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
207. Postică Andrei senator USR NU
208. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
209. Prioteasa Ion senator PSD DA
210. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
211. Prunean Alin-Costel deputat - NU
212. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
213. Puiu Ovidiu senator PSD DA
214. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
215. Răducanu Sebastian senator PSD DA
216. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
217. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
218. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
219. Rujan Dumitru deputat PNL DA
220. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
221. Salan Viorel deputat PSD DA
222. Sandu Viorica deputat PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
224. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
225. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
226. Seres Dénes deputat UDMR DA
227. Stan Ioan senator PSD DA
228. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
229. Stancu Paul deputat PSD DA
230. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
231. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
232. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
233. Stoica Diana deputat USR NU
234. Stoica Elena deputat PSD DA
235. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
236. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
237. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
239. Șerban Gianina deputat AUR NU
240. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
241. Șișcu George deputat PNL DA
242. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
243. Șoptică Costel deputat PNL DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
245. Tanasă Dan deputat AUR NU
246. Tănase Antonel deputat - NU
247. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
248. Tătaru Nelu deputat PNL DA
249. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
250. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
251. Terente Eugen deputat USR NU
252. Thellmann Christine deputat PNL DA
253. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
254. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
255. Tobă Francisc deputat - NU
256. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
257. Todosiu Beniamin deputat USR NU
258. Toma Ilie deputat PSD DA
259. Toma Vasilică deputat PSD DA
260. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
261. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
262. Tudorache Daniel deputat PSD DA
263. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
264. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
265. Turos Lóránd senator UDMR DA
266. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
267. Țachianu Marian deputat PSD DA
268. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
270. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
271. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
272. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
273. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
274. Veștea Mihail senator PNL DA
275. Vicol Costel senator USR NU
276. Vlașin Sorin senator PSD DA
277. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
278. Volosatîi Boris deputat AUR NU
279. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
280. Weber Mihai deputat PSD DA
281. Wiener Adrian deputat USR NU
282. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 13:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro