Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:25

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Capitolul I
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:249 71 35 24 13 12 9 23 26 14 10 6 3 3
- voturi pentru (DA):245 71 35 24 12 12 9 21 26 14 10 6 3 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 2 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
4. Aelenei Evdochia senator - Abținere
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
13. Badiu Georgel deputat AUR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
17. Barna Ilie Dan deputat USR DA
18. Băltărețu Viorel deputat USR DA
19. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
20. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
21. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
22. Bica Dănuț senator PNL DA
23. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
24. Bodea Marius senator USR DA
25. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
26. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
27. Bordei Cristian senator USR DA
28. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
30. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
31. Buican Cristian deputat PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
33. Burciu Cristina deputat PNL DA
34. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
35. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
36. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
37. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
39. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
40. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
42. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
43. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
44. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
45. Ciubuc Ciprian deputat - DA
46. Cîtea Vasile deputat PSD DA
47. Coarnă Dumitru deputat - DA
48. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
49. Cosma Dorinel senator AUR DA
50. Crețu Gabriela senator PSD DA
51. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
52. Cristian Brian deputat USR DA
53. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
55. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
56. Csoma Botond deputat UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
58. Dancă Ionel deputat - DA
59. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
60. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
61. Dăneasă Mircea senator AUR DA
62. Dehelean Silviu deputat USR DA
63. Deneș Ioan senator PSD DA
64. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
65. Dogariu Eugen senator PSD DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
68. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
69. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
70. Enachi Raisa deputat AUR DA
71. Farago Petru deputat UDMR DA
72. Fădor Angelica deputat PNL DA
73. Fechet Mircea deputat PNL DA
74. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
75. Firu Stela senator PNL DA
76. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
77. Floroiu Ionel deputat PSD DA
78. Furtună Mirela deputat PSD DA
79. Gál Károly deputat UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
81. Genoiu Mihail senator PSD DA
82. Georgescu Laura senator PSD DA
83. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
84. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
85. Ghica Cristian senator USR DA
86. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
87. Giurgiu Adrian deputat USR DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
89. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
90. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
93. Gudu Michael deputat PNL DA
94. Guran Virgil senator PNL DA
95. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
96. Hangan Andrei senator AUR DA
97. Hatos Adrian senator PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
99. Humelnicu Marius senator PSD DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
102. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
103. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
104. Ilie Victor deputat USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
108. Ionescu George deputat - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
111. Kiss János deputat PNL DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
114. Könczei Csaba deputat UDMR DA
115. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
116. Lavric Sorin senator AUR DA
117. Lazăr Teodor deputat USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
119. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
124. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
127. Mang Ioan deputat PSD DA
128. Manta Claudiu deputat PSD DA
129. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
130. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
131. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
132. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
133. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
134. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
135. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
136. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
137. Mina Marian deputat PSD DA
138. Mircea Florin deputat PSD DA
139. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
141. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
142. Mocioalcă Ion senator PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
144. Molnar Ervin deputat PNL DA
145. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
146. Munteanu Remus deputat PSD DA
147. Murariu Oana deputat USR DA
148. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
149. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
150. Mutu Gabriel senator PSD DA
151. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
152. Nassar Rodica deputat PSD DA
153. Năcuță Sorin deputat PNL DA
154. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
155. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
156. Neagu Nicolae senator PNL DA
157. Neață Eugen deputat PSD DA
158. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
159. Niță Nicu deputat PSD DA
160. Orban Ludovic deputat - DA
161. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
162. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
163. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
164. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
165. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
166. Panait Radu deputat USR DA
167. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
168. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
169. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
172. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
173. Polak Tudor deputat PNL DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
175. Popa Maricel senator PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
178. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
179. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
180. Postică Andrei senator USR DA
181. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
182. Presură Alexandra deputat PSD DA
183. Prioteasa Ion senator PSD DA
184. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
185. Prunean Alin-Costel deputat - DA
186. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
187. Puiu Ovidiu senator PSD DA
188. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
189. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
190. Răducanu Sebastian senator PSD DA
191. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
193. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
194. Rotaru Ion senator PSD DA
195. Rujan Dumitru deputat PNL DA
196. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - Abținere
197. Salan Viorel deputat PSD DA
198. Sandu Viorica deputat PSD DA
199. Sas Lóránt-Zoltan deputat - DA
200. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
201. Scripnic Lilian deputat AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
203. Seres Dénes deputat UDMR DA
204. Stan Ioan senator PSD DA
205. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
206. Stancu Paul deputat PSD DA
207. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
208. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR -
209. Stoica Diana deputat USR DA
210. Stoica Elena deputat PSD DA
211. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
214. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
215. Șișcu George deputat PNL DA
216. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
217. Șoptică Costel deputat PNL DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
219. Tanasă Dan deputat AUR DA
220. Tănase Antonel deputat - DA
221. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
222. Tătaru Nelu deputat PNL DA
223. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
224. Thellmann Christine deputat PNL DA
225. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
226. Tobă Francisc deputat - DA
227. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
228. Todosiu Beniamin deputat USR DA
229. Toma Ilie deputat PSD DA
230. Toma Vasilică deputat PSD DA
231. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
232. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
233. Tudorache Daniel deputat PSD DA
234. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
235. Turos Lóránd senator UDMR DA
236. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
237. Țachianu Marian deputat PSD DA
238. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
240. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
241. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
243. Veștea Mihail senator PNL DA
244. Vlașin Sorin senator PSD DA
245. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
246. Weber Mihai deputat PSD DA
247. Wiener Adrian deputat USR DA
248. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 12:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro