Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:28

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Art. 5
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:264 75 33 27 20 12 9 24 25 17 11 5 3 3
- voturi pentru (DA):177 75 33 - - 12 9 1 25 17 - 2 3 -
- voturi împotrivă (NU):64 - - 27 3 - - 19 - - 11 2 - 2
- abțineri:22 - - - 16 - - 4 - - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
5. Aelenei Evdochia senator - Abținere
6. Albișteanu Mihail deputat AUR Abținere
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Andrușceac Antonio deputat AUR Abținere
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Axinia Adrian-George deputat AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
19. Badiu Georgel deputat AUR NU
20. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR Abținere
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Băltărețu Viorel deputat USR NU
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
30. Bodea Marius senator USR NU
31. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
32. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
33. Bordei Cristian senator USR NU
34. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
36. Buican Cristian deputat PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
39. Burciu Cristina deputat PNL DA
40. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
42. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
43. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
45. Chelaru Mircia deputat AUR Abținere
46. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
47. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
49. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
50. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
52. Ciubuc Ciprian deputat - NU
53. Cîtea Vasile deputat PSD DA
54. Coarnă Dumitru deputat - NU
55. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR Abținere
56. Crețu Gabriela senator PSD DA
57. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
58. Cristian Brian deputat USR NU
59. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
61. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
62. Csoma Botond deputat UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
64. Dancă Ionel deputat - NU
65. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
66. Dămureanu Ringo deputat AUR Abținere
67. Dăneasă Mircea senator AUR NU
68. Dehelean Silviu deputat USR NU
69. Deneș Ioan senator PSD DA
70. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
71. Dogariu Eugen senator PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
74. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
75. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
76. Enachi Raisa deputat AUR Abținere
77. Farago Petru deputat UDMR DA
78. Fădor Angelica deputat PNL DA
79. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
80. Firu Stela senator PNL DA
81. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
82. Floroiu Ionel deputat PSD DA
83. Flucuș Dumitru deputat AUR Abținere
84. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR Abținere
85. Furtună Mirela deputat PSD DA
86. Gál Károly deputat UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
88. Genoiu Mihail senator PSD DA
89. Georgescu Laura senator PSD DA
90. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
91. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
92. Ghica Cristian senator USR NU
93. Giurgiu Adrian deputat USR NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
95. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
96. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR Abținere
98. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
99. Gudu Michael deputat PNL DA
100. Guran Virgil senator PNL DA
101. Hangan Andrei senator AUR DA
102. Hatos Adrian senator PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
104. Humelnicu Marius senator PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
106. Huțu Alexandra deputat PSD DA
107. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
108. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
109. Ilie Victor deputat USR NU
110. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
113. Ionescu George deputat - Abținere
114. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR Abținere
116. Kiss János deputat PNL DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
118. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
119. Könczei Csaba deputat UDMR DA
120. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
121. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
122. Lavric Sorin senator AUR Abținere
123. Lazăr Teodor deputat USR NU
124. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
125. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
126. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
127. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
129. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
130. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
132. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
133. Mang Ioan deputat PSD DA
134. Manta Claudiu deputat PSD DA
135. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
136. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
137. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
138. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
140. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
141. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
142. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
143. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
144. Mina Marian deputat PSD DA
145. Mircea Florin deputat PSD DA
146. Mitrea Dumitrina deputat AUR Abținere
147. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
148. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
149. Mocioalcă Ion senator PSD DA
150. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
151. Molnar Ervin deputat PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
153. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
154. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR Abținere
155. Munteanu Remus deputat PSD DA
156. Murariu Oana deputat USR NU
157. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
158. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
159. Mutu Gabriel senator PSD DA
160. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
161. Nassar Rodica deputat PSD DA
162. Năcuță Sorin deputat PNL DA
163. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
164. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
165. Neagu Nicolae senator PNL DA
166. Neață Eugen deputat PSD DA
167. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
168. Niță Nicu deputat PSD DA
169. Oprinoiu Aurel senator USR NU
170. Orban Ludovic deputat - NU
171. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
172. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
173. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
174. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
175. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
176. Panait Radu deputat USR NU
177. Pandea Ciprian senator PNL DA
178. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
179. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
180. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
183. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
184. Polak Tudor deputat PNL DA
185. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
186. Popa Maricel senator PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
188. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
189. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
190. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
191. Postică Andrei senator USR NU
192. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
193. Presură Alexandra deputat PSD DA
194. Prioteasa Ion senator PSD DA
195. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
196. Prunean Alin-Costel deputat - NU
197. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
198. Puiu Ovidiu senator PSD DA
199. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
200. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
201. Răducanu Sebastian senator PSD DA
202. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
203. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
204. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
205. Rujan Dumitru deputat PNL DA
206. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - Abținere
207. Salan Viorel deputat PSD DA
208. Sandu Viorica deputat PSD DA
209. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
210. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
211. Scripnic Lilian deputat AUR Abținere
212. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
213. Seres Dénes deputat UDMR DA
214. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
215. Stan Ioan senator PSD DA
216. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
217. Stancu Paul deputat PSD DA
218. Stoian Maria deputat PNL DA
219. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR -
220. Stoica Diana deputat USR NU
221. Stoica Elena deputat PSD DA
222. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
225. Șerban Gianina deputat AUR NU
226. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
227. Șișcu George deputat PNL DA
228. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
229. Șoptică Costel deputat PNL DA
230. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
231. Tanasă Dan deputat AUR NU
232. Tănase Antonel deputat - Abținere
233. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
234. Tătaru Nelu deputat PNL DA
235. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
236. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
237. Thellmann Christine deputat PNL DA
238. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
239. Tobă Francisc deputat - NU
240. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
241. Todosiu Beniamin deputat USR NU
242. Toma Ilie deputat PSD DA
243. Toma Vasilică deputat PSD DA
244. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
245. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
246. Tudorache Daniel deputat PSD DA
247. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
248. Turos Lóránd senator UDMR DA
249. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
250. Țachianu Marian deputat PSD DA
251. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
254. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
255. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
256. Veștea Mihail senator PNL DA
257. Vlașin Sorin senator PSD DA
258. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
259. Volosatîi Boris deputat AUR Abținere
260. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
261. Weber Mihai deputat PSD DA
262. Wiener Adrian deputat USR NU
263. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 20:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro