Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:34

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Art. 8
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:269 78 34 32 15 13 9 21 26 15 13 7 3 3
- voturi pentru (DA):197 78 34 - 11 13 9 1 26 15 - 7 3 -
- voturi împotrivă (NU):69 - - 32 3 - - 19 - - 13 - - 2
- abțineri:2 - - - - - - 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
5. Aelenei Evdochia senator - Abținere
6. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Băltărețu Viorel deputat USR NU
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
30. Bodea Marius senator USR NU
31. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
32. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
33. Bordei Cristian senator USR NU
34. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
36. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
38. Burciu Cristina deputat PNL DA
39. Busuioc Andrei senator AUR DA
40. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
41. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
43. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
45. Chelaru Mircia deputat AUR DA
46. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
47. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
49. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
50. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
52. Cîtea Vasile deputat PSD DA
53. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
54. Cosma Dorinel senator AUR DA
55. Crețu Gabriela senator PSD DA
56. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
58. Cristian Brian deputat USR NU
59. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
60. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
61. Csoma Botond deputat UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
63. Dancă Ionel deputat - NU
64. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
65. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
66. Dăneasă Mircea senator AUR DA
67. Dehelean Silviu deputat USR NU
68. Deneș Ioan senator PSD DA
69. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
70. Dogariu Eugen senator PSD DA
71. Dragu Anca Dana senator USR NU
72. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
75. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
76. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
77. Farago Petru deputat UDMR DA
78. Fădor Angelica deputat PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
80. Fechet Mircea deputat PNL DA
81. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
82. Firu Stela senator PNL DA
83. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
84. Floroiu Ionel deputat PSD DA
85. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
86. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
87. Furtună Mirela deputat PSD DA
88. Gál Károly deputat UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
90. Genoiu Mihail senator PSD DA
91. Georgescu Laura senator PSD DA
92. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
94. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
95. Ghica Cristian senator USR NU
96. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
97. Giurgiu Adrian deputat USR NU
98. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
99. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
102. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
103. Gudu Michael deputat PNL DA
104. Guran Virgil senator PNL DA
105. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
106. Hangan Andrei senator AUR DA
107. Hatos Adrian senator PNL DA
108. Havârneanu Filip deputat USR NU
109. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
110. Humelnicu Marius senator PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
112. Huțu Alexandra deputat PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
114. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
115. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
116. Ilie Victor deputat USR NU
117. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
120. Ionescu George deputat - NU
121. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
123. Kelemen Attila deputat UDMR DA
124. Kiss János deputat PNL DA
125. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
126. Könczei Csaba deputat UDMR DA
127. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
128. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
129. Lavric Sorin senator AUR DA
130. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
131. Lazăr Teodor deputat USR NU
132. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
133. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
134. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
135. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
136. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
137. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
138. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
140. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
141. Mang Ioan deputat PSD DA
142. Manta Claudiu deputat PSD DA
143. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
144. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
145. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
147. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
148. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
149. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
150. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
151. Mina Marian deputat PSD DA
152. Mircea Florin deputat PSD DA
153. Mirea Siminica senator PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
155. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
156. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
157. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
158. Mocioalcă Ion senator PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
160. Molnar Ervin deputat PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
162. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
163. Munteanu Remus deputat PSD DA
164. Murariu Oana deputat USR NU
165. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
166. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
167. Mutu Gabriel senator PSD DA
168. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
169. Nassar Rodica deputat PSD DA
170. Năcuță Sorin deputat PNL DA
171. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
172. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
173. Neață Eugen deputat PSD DA
174. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
175. Niță Nicu deputat PSD DA
176. Oprinoiu Aurel senator USR NU
177. Orban Ludovic deputat - NU
178. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
179. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
180. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
181. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
182. Pandea Ciprian senator PNL DA
183. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
184. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
185. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
186. Pălărie Ștefan senator USR NU
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
189. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
190. Polak Tudor deputat PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
192. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
194. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
195. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
196. Postică Andrei senator USR NU
197. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
198. Presură Alexandra deputat PSD DA
199. Prioteasa Ion senator PSD DA
200. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
201. Prunean Alin-Costel deputat - NU
202. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
203. Puiu Ovidiu senator PSD DA
204. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
205. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
206. Răducanu Sebastian senator PSD DA
207. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
208. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
209. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
210. Rujan Dumitru deputat PNL DA
211. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
212. Salan Viorel deputat PSD DA
213. Sandu Viorica deputat PSD DA
214. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
215. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
216. Scripnic Lilian deputat AUR DA
217. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
218. Seres Dénes deputat UDMR DA
219. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
220. Stan Ioan senator PSD DA
221. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
222. Stancu Paul deputat PSD DA
223. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
224. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
225. Stoian Maria deputat PNL DA
226. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR -
227. Stoica Diana deputat USR NU
228. Stoica Elena deputat PSD DA
229. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
231. Șandru Cosmin deputat PNL DA
232. Șerban Gianina deputat AUR NU
233. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
234. Șișcu George deputat PNL DA
235. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
236. Șoptică Costel deputat PNL DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
238. Tanasă Dan deputat AUR NU
239. Tănase Antonel deputat - NU
240. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
241. Tătaru Nelu deputat PNL DA
242. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
243. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
244. Thellmann Christine deputat PNL DA
245. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
246. Tobă Francisc deputat - NU
247. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
248. Todosiu Beniamin deputat USR NU
249. Toma Ilie deputat PSD DA
250. Toma Vasilică deputat PSD DA
251. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
252. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
253. Tudorache Daniel deputat PSD DA
254. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
255. Turos Lóránd senator UDMR DA
256. Țachianu Marian deputat PSD DA
257. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
258. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
259. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
260. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
261. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
262. Veștea Mihail senator PNL DA
263. Vlașin Sorin senator PSD DA
264. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
265. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
266. Weber Mihai deputat PSD DA
267. Wiener Adrian deputat USR NU
268. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 9:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro